Rijkaard: Kendi oyunumuza bakıyoruz

Galatasaray Teknik Direktörü Frank Rijkaard, şampiyonluk yarışındaki diğer takımların maçlarına bakmaktansa kendi performanslarına konsantre olmaları gerektiğini söyledi.

14.03.2010 - 22:25

Rijkaard: Kendi oyunumuza bakıyoruz

Galatasaray Teknik Direktörü Frank Rijkaard, Ankaragücü karşısında alınan 3- 0'lık galibiyetin ardından açıklamalarda bulundu. Keita'nın performansını öven Hollandalı teknik adam, Milan Baros'un dönüşüne de çok sevindiklerini söyledi.

Rijkaard, "Tabii ki Ankaragücü karşısında çok güzel bir sonuç aldık. Bu tip sonuçların devamı önemli. Bu maçta iyi mücadele ettik. Keita'nın öncelikle asistlerine değinmek istiyorum. 4. dakikada yaptığı asistle maçın hemen başında golü bulmamızı sağladı. İkinci gol bence maçın golüydü. Maçı kazanma yolunda çok önemliydi. Pozisyonu yoktan var etti. Çok güçlüydü ve golü attı. 3. golde tabii ki yaptığı asistin önemi vardı. Milan Baros'a gol attırdı. Milan Baros'un aramıza döndüğü için mutluyum. Umarım gollerine ve eski performansına geri döner." dedi.

Şampiyonluktaki şansları ile ilgili bir soruya da cevap veren Hollandalı teknik adam "Şampiyonluk yarışı için birçok takım mücadele ediyor. Bursaspor'u, Beşiktaş'ı, Fenerbahçe'yi sayabiliriz bu takımlar arasında.. Bursaspor da iyi bir iş yapıyor. Diğer takımlara bakmaktan ziyade kendi oyunumuza ve performansımıza bakmamız lazım. Önümüzdeki maçlara konsantre olmalıyız. Her maça iyi hazırlanmamız ve kazanmamız gerekiyor. Böylece şampiyon oluruz ancak matematiksel olarak garantilemeden bir şey söylemek yanlış olur" şeklinde konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...