Rijkaard: Milan'dan teklif gelmedi

Frank Rijkaard, Milan'dan teklif almadığını ve gelecek sezon da Galatasaray'ın başında kalıp, sarı-kırmızılı taraftarları mulu etmek istediğini söyledi.

17.05.2010 - 00:30

Rijkaard: Milan'dan teklif gelmedi

Galatasaray Teknik Direktörü Frank Rijkaard da basın toplantısında, sezona gayet iyi ve hızlı başladıklarını, sakatlıklardan sonra performansta düşüş olduğunu söyledi.

Rijkaard, ''Sezonun 2. yarısında da iyi mücadele ettik fakat sakatlıklar devam etti. Ligi 3. bitirdiğimiz için mutluyuz. Çünkü uzun bir tatile ihtiyacımız vardı. Sezon değerlendirmesinde değinmek istediğim 2. nokta şu: Birçok maçta çok basit goller yedik. Basit hatalar yaptık ve bunların bedelini pahalıya ödedik. Sakatlıklar nedeniyle gol yollarında da sorunlar yaşadık'' dedi.

Frank Rijkaard, ''Şampiyonluk Türkiye'de çok önemli ve Bursaspor sezonu şampiyonlukla tamamladı. Bursaspor ve camiasını kutluyorum. Bursaspor için gelecek sene daha zor olacak. Çünkü beklentiler fazla olacak'' diye konuştu.

Transfere ilişkin bir soruyu cevaplandıran Rijkaard, ''Defans, orta saha ve hücum bölgesini güçlendirmeliyiz. Sakatlıklar yaşadığımız zaman kulübeden gelenler sakatları aratmamalı, böyle transferler yapacağız. Gelecek sezon değişiklikler olacak. Transferi yönetimle beraber yapacağız, çok para harcamayacağız. Doğru yerlere doğru transferler yapacağız. Yıldız transferinden ziyade takım oyunu oynayan futbolcu alacağız'' yanıtını verdi.

Rijkaard, ''Guti söylentilerinin doğru olduğunu düşünmüyorum. Giovanni Dos Santos'un gidip gitmeyeceğini ise bekleyip göreceğiz'' dedi.

Galatasaray Teknik Direktörü Rijkaard, ''Arda kalacak mı'' sorusuna ise, ''Sözleşmesi sürdüğü sürece Arda bizim futbolcumuz. Seneye kalırsa problem olmaz. Taraftarla ilgili sorun da artık halloldu. Arda şu anda genç ve ben Galatasaray'dan gitmesini doğru bulmuyorum. Önce Galatasaray ile başarılar yaşamalı. Arda için önemli bir sezondu çünkü kaptanlık yaptı. Bu nedenle üzerinde baskı oluştu. Bu sene artık bunu öğrendi, baskıların altıntan kalkmayı öğrendi, arda'nın fikri de önemli. Gitmek isterse yapacak bir şey yok'' diye konuştu.

Rijkaard, kendisinin Milan'a gidip gitmeyeceği sorusu üzerine de ''Böyle bir teklif almadığını ve Galatasaray'da kalacağını'' belirterek, ''Burada başarılar elde etmek, Galatasaray taraftarını mutlu etmek istiyorum'' yanıtını verdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...