Rijkaard: Takım ruhuyla kazandık

Ligde 16. haftanın açılış maçında Antalyaspor'u deplasmanda 3-2 mağlup eden Galatasaray'da teknik direktör Frank Rijkaard, garip maç olduğunu ancak takım ruhuyla kazanmayı başardıklarını söyledi.

11.12.2009 - 23:33

Rijkaard: Takım ruhuyla kazandık

Galatasaray Teknik Direktörü Frank Rijkaard, 2-0 geriye düştükleri maçı, takım ruhuyla kazandıklarını söyledi.

Rijkaard, Antalyaspor karşısında geriye düşmelerine rağmen galip gelerek mental olarak maça iyi hazırlandıklarını gösterdiklerini kaydederek, ''Garip bir maçtı, 2-0 geriye düştük ama takım ruhuyla kazandık. İyi bir işe imza attık'' dedi.

Gazetecilerin ilk golde ofsayt taktiği uygulayıp uygulamadıklarını sormaları üzerine Rijkaard, ilk golde futbolcuların bir anda karar vererek uyguladıkları bir pozisyonda gol yediklerini, gol haricinde ise futbolcuların doğru pozisyonlar aldıklarını ifade etti.

Rijkaard, maçta Keita, Kewel ve Elano'nun bireysel olarak başarılı bir futbol ortaya koyduklarını da dile getirdi.

ELANO: ADAPTE OLDUKÇA DAHA BAŞARILI OLUYORUM
Basın toplantısına katılan Elano da her geçen gün daha iyiye gittiğini söyledi. Farklı bir ülkeye ve lige gelmenin adaptasyon süreci gerektirdiğini anlatan Elano, ''Adapte oldukça daha başarılı oluyorum. Her ülkenin farklı gelenek, görenek ve yaşam biçimi var. Farklı bir futbol anlayışıyla karşılaşıyorsunuz. Arkadaşlık kurmak hemen olmuyor. Alışma dönemi geçtikçe daha başarılı oluyorum'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...