Rijkaard: Transfer kapanmadı

Galatasaray Teknik Direktörü Frank Rijkaard, başkan Adnan Polat'ın aksine transferin henüz kapanmadığını söyledi.

Ntvspor 10.07.2009 - 01:34

Rijkaard: Transfer kapanmadı

İSTANBUL - Galatasaray Teknik Direktörü Frank Rijkaard, "Mevcut şartlarda başka oyuncu almayı düşünmüyoruz" diyen başkan Adnan Polat'ın aksine, transfer için açık kapı bıraktı.

GS TV'ye açıklamalarda bulunan Frank Rijkaard, transferde yetkili kişilerin çalışmalarını sürdürdüğünü ifade ederek, "Transferi kapattık diyemem. Bizim için uygun ve ihtiyacımız olan bir oyuncu olursa, neden almayalım. Zaten transfer komitemizle sık sık konuşup, fikir alışverişinde bulunuyoruz. Bu konuda yetkisi olan kişiler çalışmalarını sürdürüyor" ifadelerini kullandı.

Sarı-kırmızılı takıma katılan son isim Abdul Kader Keita'yı da değerlendiren Rijkaard, "Çok kaliteli bir futbolcu. Forvet ve sağ açık oynayabiliyor. Çok yönlü bir futbolcu ve takıma büyük katkısı olacağını düşünüyorum. Keita gibi tecrübeli bir futbolcuya ihtiyacımız vardı" dedi.

"ÖNCELİKLE A TAKIMA ODAKLANIYORUM"
Rijkaard, 36 kişilik kadroyu sezona girerken 25 kişiye indirmeyi hedeflediğini ve takımdan gönderilecek isimleri belirlemek için zamana ihtiyaçları olduğunu söyledi.

Geniş bir kadroya sahip olduklarını ve bunun bir avantaj olduğunu belirten tecrübeli teknik adam, "Genç oyuncularımız A takımla idman yapıyor ve bu sayede biz de onları görme fırsatı buluyoruz. Galatasaray'ın altyapıya önem verdiğini biliyorum ve ileride bu konuda da çalışmalarımız olacak. Ancak şu an için benim odaklandığım A takım. Öncelikli amacım iyi futbol oynatmak. Taraftarımıza iyi bir futbol seyrettirmek" dedi.

"TOBOL'A DİKKAT ETMEK LAZIM"
UEFA Avrupa Ligi'ndeki rakipleri Kazakistan temsilcisi Tobol'a da değinen Rijkaard, "Tobol, takım futboluna önem veren bir ekip. Devamlı beraber olarak hareket ediyorlar. Arada bireysel yetenekleri olan futbolcuları da var. Tabi her zaman bizim gibi zorlu rakiplerle oynamıyorlar ancak yine de dikkat edilmesi gereken bir takım" şeklinde konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...