Rio'da endişe veren renk değişikliği!

2016 Rio Olimpiyatları devam ederken, atlama havuzundaki renk değişikliği endişe yarattı. Yetkililer, su analizi testlerinde bir farklılık olmadığını açıklasa da mavi rengin yeşile dönmesi soru işaretlerine neden oldu.

havuz mavi yeşil.jpg

Dün yapılan atlama yarışlarında Çin, üstüste 3. altın madalyasını kazanmasına rağmen gündem havuzun renginin maviden yeşile dönmesiydi. Olaydan yüzme havuzu etkilenmese de atlama havuzu bir anda maviden yeşile döndü. 2016 Rio Olimpiyatları Organizasyon Komitesi konuyla ilgili acil bir açıklama yayınlarken, Maria Lenk Aquatic Center'daki su testlerinin normal olduğu ve sporcuların sağlığını tehdit etmediğini duyurdu. Buna karşın, sporcular sosyal medya hesaplarından duydukları endişeyi dile getirdiler.

Rio 2016 İletişim Direktörü Mario Andrada ise yarışmalar sırasında havanın çok sıcak ve rüzgarsız olduğunu söyleyerek, renk değişiminin, yosunlanmadan kaynaklanabileceği yorumunu yaptı.

Pazartesi günü yapılan atlama yarışlarında gümüş madalya kazanan Amerikalı yüzücü David Boudia olayla ilgili mesaj atarken, "Birisi şaka mı yapıyor yoksa Aziz Patty gününü (Aziz Patrik veya Aziz Paddy günü, İrlanda'nın koruyucu azizlerinden Patrik'in adına kutlanan Hristiyan festivali ve bu günde önemli nehirler yeşile boyanır) erken mi kutluyoruz" ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...