Rivaldo ikinci oldu

Özbekistan Süper Ligi'nde attığı 20 golle gol kralı olan Rivaldo, ülkede yılın futbolcusu sıralamasında ikinci oldu.

Haberler 25.12.2009 - 16:44

TAŞKENT - Özbekistan Süper Ligi'nde attığı 20 golle gol kralı olan Rivaldo, ülkede yılın futbolcusu sıralamasında Pakhtakor'un kaptanı Adil Ahmedov'un ardından 2. oldu.

Özbekistan Futbol Federasyonu tarafından gazeteciler arasında düzenlenen anketlerde Pakhtakor'un kaptanı Adil Ahmedov, 329 puanla Yılın En İyi Futbolcusu seçilirken, Süper Ligi şampiyon olarak tamamlayan Bunyodkor'un kaptanı Rivaldo ise 193 puanla 2. sırada yer aldı.

Yılın En İyi Futbolcusu anketlerinde, ayrıca Brezilyalı teknik adam Luiz Felipe Scolari'nin çalıştırdığı Bunyodkor kulübünün diğer futbolcusu Cesur Hasanov ise 84 puanla üçüncü oldu.

Ankette, lig liderleri Bunyodkor ve Pakhtakor'dan puan almayı başaran, Özbekistan Süper Ligi'ni 4. tamamlayan Almalık kulübü teknik direktörü İgor Şkvirin, 332 puanla ''Yılın En İyi Antrenörü'' seçilirken, Süper Ligi şampiyon olarak tamamlamasına rağmen, Özbekistan Kupası ve Asya Şampiyonlar Ligi'nde yüksek performans sergileyemeyen Bunyodkor kulübünü sezon arasında teslim alan Brezilyalı Luiz Felipe Scolari ise 55 puanla beşinci

Sayfa Yükleniyor...