Rize Diakate'yi kiraladı

Çaykur Rizespor, TTF 2. Lig takımlarından Sakarayaspor'un Senegalli oyuncusu Abdülayev Diakate'yi Raşit Sevindir karşılığında kiraladı.

05.08.2009 - 17:56

Bank Asya 1. Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor, Sakaryaspor'un Senegalli futbolcusu Abdülayev Diakate'yi kiralık olarak renklerine bağladı.

Kulüp genel menajeri İsmail Coşkun, teknik direktör Oktay Çevik'in isteği doğrultusunda, Diakate'nin transferi için uzun zamandır girişimlerinin olduğunu belirtti.

Diakate'nin geçen sezonun ikinci yarısında Sakaryaspor'da çok iyi bir grafik yakaladığını ifade eden Coşkun, ''Transfer listemizin başında yer alan isimlerden biriydi. Yapılan görüşmeler sonucu Diakate ve kulübü Sakaryaspor ile her konuda anlaşmaya vardık. Diakate, bir yıllık kiralık olarak kulübümüzde forma giyecek. Biz de bu transfer karşılığında Sakaryaspor'a Raşit Sevindir'i sezon sonuna kadar kiralık olarak verdik'' dedi.

Her iki kulüp açısından da faydalı bir takas olduğunu ifade eden Coşkun, ''Sakaryaspor Diakate'den kurallar gereği ikinci ligde yararlanamayacaktı. Yeniden Bank Asya 1. Lig'e yükselme hedefleri var. Kiralık vererek, bir anlamda bu oyuncuyu kadrosunda tutmuş oldular. Biz de Sakaryaspor'a verdiğimiz Raşit'in bize ilerleyen yıllarda çok faydalı olacağını biliyoruz. Herkesin istediği bir transfer gerçekleşti. Her iki kulüp ve futbolcular için hayırlı olsun'' diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...