Roberto Carlos’tan Marcelo'ya övgü

Fenerbahçe’nin Brezilyalı yıldızı Roberto Carlos, Real Madrid’in genç sol kanat oyuncusu Marcelo’nun yeni bir Roberto Carlos olabileceğini söyledi.

24.03.2009 - 14:05

Roberto Carlos’tan Marcelo'ya övgü

Fenerbahçe’nin Brezilyalı futbolcusu Roberto Carlos, İspanyol spor gazetesi AS’ta yer alan demecinde Real Madrid’in genç sol kanat oyuncusu Marcelo’nun ileride “Bir Roberto Carlos" olacağını belirtti.

Milli maçlardan dolayı tatil olarak Brezilya’ya gittiğini ve San Paulo’da olduğunu söyleyen Carlos, "Marcelo biraz daha ileriye doğru oynamaya başladı ve bu onun oyununa iyi yansıyor. Kalitesini onun hakkında şüphesi olanlara gösterdi" dedi.

"Marcelo'nun çok büyük bir geleceğe sahip olduğunu" ve "Real Madrid’de yeni bir Roberto Carlos olabileceğini" kaydeden Brezilyalı futbolcu, solak olan birinin sağ ayağıyla gol atmasının zor olduğunu, bu yüzden Marcelo’nun ligde sağ ayağıyla attığı son golün özellikle değer taşıdığını savundu.

Roberto Carlos, La Liga’yı yakından takip ettiğini kaydedip; "Bir ay önce Barcelona favori diyordum ama şimdi Real Madrid ile arasında güzel bir düello olacak gibi gözüküyor" değerlendirmesini yaptı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...