Robinho Mancini'yi eleştirdi

Manchester City'den Santos'a kiralanan ve ilk maçında gol atmayı başaran Robinho, esli teknik direktörü Roberto Mancini'ye eleştirilerde bulundu.

Ntvspor 09.02.2010 - 13:27

Robinho Mancini'yi eleştirdi

Robinho, Santos'tayken geleceğin en büyük yıldızı olarak lanse edilmiş ve bu beklentilerle Real Madrid'e transfer olmuş, burda geçirdiği 3 yılın arından 32.5 milyonluk rekor bir transfer ücreti ile Manchester City'e transfer olmuştu. İlk sezonunda oynadığı 26 maçta attığı 15 golle iyi bir sezon geçiren Brezilyalı oyuncu, takımın başına Mancini'nin gelmesiyle gözden düşmüş ve geçtiğimiz günlerde eski takımı Santos'a kiralanmıştı.

Santos'la çıktığı ilk maçta mükemmel bir gole imza atan Robinho, maçtan sonra yaptığı açıklamada eski teknik direktörü Roberto Mancini ve onun taktiklerini eleştirdi. Yıldız oyuncu Sao Paulo maçından sonra yaptığı açıklamada "Mancini'nin değişik bir düşünce tarzı var. Avrupa'da iki kanatta 4 oyuncu kullanma geleneği var, ve sizin bu konuda ne düşündüğünüzü sorma gereği bile duymuyorlar. Eğer siz forvetseniz sizden tek istedikleri koşmanız o kadar.. İngiltere'de oynarken depresyona girdim çünkü istediklerimi yapamadım bu yüzden ülkeme döndüğüm için çok mutluyum. Santos'ta oynadığım futboldan çok zevk alıyorum " dedi.

Brezilyalı yıldız en büyük amacının ise Santos'ta form tutup Dünya Kupası'na en hazır oyuncu olarak gitmek olduğunu açıkladı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...