Roma F1'e ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor

Formula 1'in İtalya'nın başkenti Roma'da boy göstermesi için organizatörler ile şampiyonanın ticari haklarını elinde tutan Bernie Ecclestone arasında ön anlaşma imzalandı.

Roma sokaklarını yarış pistine çevirmeyi planlayan organizatörler, 2012 yılında takvime dahil edilecekleri konusunda umutlu konuştu.

Bir grup İtalyan girişimci, Formula 1'in ticari haklarını elinde tutan Bernie Ecclestone ile Roma'da Grand Prix düzenlenmesi amacıyla yaklaşık 18 aydır görüşmeler yürütüyordu. Görüşmeler sonunda, nihayet bir ön anlaşma imzalandı. Organizatörlerin amacı, Monaca Grand Prıx'si benzeri bir sokak yarışı düzenlemek.

Organizatörlerden Maurizio Flammini, 2012 yılında takvime dahil edilecekleri konusunda umutlu konuştu. Flammini, Roma'da yarış düzenlenmesinin geleneksel Monza Grand Prix'sinin takvim dışı kalacağı anlamına gelmediğini de söyledi.

Flammini, "başından beri monza'nın yarış takviminde kalacağını söyledik. Amacımız, İtalya'ya 2. Grand Prix'si taşımak. Umarım çalışmalarımız meyvelerini verecek. Kesinlikle Monza'nın takvimden çıkarılması gibi bir düşüncemiz yok" diye konuştu.

Flammini, Grand Prix'in düzenlenmesi halinde Roma'ya büyük bir ekonomik girdi olacağının da altını çizdi.

Roma Belediye Başkanı Alemanno ise Ecclestone ile sadece ön sözleşme imzaladıklarını belirtti. Önlerinde hala Roma sokaklarının yarış pistine dönüştürülmesi konusunda zorlu bir çalışma süreci olduğunu vurgulayan belediye başkanı, "ilk kez somut ve önemli bir adım attık. Ancak henüz kesinleşmiş bir durum yok" ifadelerini kullandı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...