Romario başkanlığa soyundu

Brezilya futbolunun efsanelerinden, günümüzün senatörü Romario, Brezilya Futbol Federasyonu başkanlığı için aday olduğunu açıkladı.

Ntvspor 25.12.2017 - 16:04

Romario başkanlığa soyundu

Brezilya futbolunun efsane forvetlerinden Romario, skandallarla boğuşan Brezilya Futbol Federasyonu'nda başkanlık koltuğuna aday olduğunu açıkladı.

1994 Dünya Kupası Şampiyonu Romario, bugün politikaya atılmış ve senatör seçilmiş durumda... 51 yaşındaki Romario, mevcut Federasyon Başkanı Marco Polo del Nero, FIFA'dan 90 gün men cezası aldıktan dört gün sonra resmen adaylığını açıkladı. Del Noro'dan önceki iki başkan  Ricardo Teixeira  ve Jose Maria Marin, futbol tarihinin en büyük rüşvet skandalı sebebiyle  ABD'de yargılanıyor.

"ÇETEYE KARŞI EN CİDDİ SAVAŞI VEREN BENİM"

Romario, "Bu çeteye karşı en ciddi savaşı veren benim. Dolayısıyla doğrudan ve doğal bir adayım. Saha içinde ve saha dışında futbola yaptığım katkılar referanslarımdır. Bu koltuğun hakkını veririm" derken geçen yıl hayatını kaybeden eski FIFA Başkanı Havelange'ı da suçladı:

"Brezilya futboluna rüşvet ve yolsuzluğu sistematik olarak soktu. Öyle ki, bu sistem dünyaya yayıldı."

Rio de Janeiro eyaleti senatörü olan ve daha önce Rio Belediye Başkan adaylığını da düşünen Romario, geçen yıl Brezilya futbolundaki yozlaşmanın soruşturulduğu senatodaki komisyonda Marin, Teixeira ve Del Nero hakkında dava açılmasını istemişti.

Sayfa Yükleniyor...