Ronaldinho transferinde pürüz

Beşiktaşlı yöneticiler, Ronaldinho'nun menajeriyle dün akşam yemekte bir araya geldi. Edinilen bilgiye göre transfer, ücret konusunda anlaşma sağlanamaması nedeniyle çıkmaza girdi.

Ntvspor 03.01.2014 - 02:00

Ronaldinho transferinde pürüz

Beşiktaş'ın transfer gündemindeki 1 numaralı isim Ronaldinho'nun menajeri ve ağabeyi Roberto Assis, siyah-beyazlı yönetimle bir araya geldi.

Assis, Nişantaşı'nda bir restorantta Beşiktaşlı üç yönetici ile yemek yedi.

Yaklaşık 2 saat süren yemekte Beşiktaş 2. Başkanı Ahmet Nur Çebi, kulüp genel sekreteri Metin Albayrak ile kulübün asbaşkanı ve transfer komitesi başkanı Deniz Atalay bulundu.

Yemek sonrası NTV Spor'a özel bir açıklama yapan Ahmet Nur Çebi "Assis bizim misafirimiz. İstanbul'a tatil için geldi. Biz de kendisini ağırladık ve birlikte yemek yedik" dedi.

Çebi, Assist ile Ronaldinho'nun transferi konsunda görüşme gerçekleştirip gerçekleştirmedikleri konusunda ise yorum yapmaktan kaçındı.

TEKLİF 4.5 MİLYON EURO
Yemekte konuşulanların ayrıntılarına ise NTV Spor ulaştı. Görüşmede Beşiktaşlı yöneticiler, sponsor bulunamaması nedeniyle kulüp kasasından Ronaldinho için en fazla 4.5 milyon Euro ödeyebileceklerini söyledi.

Assis ise "Biz zaten 12 milyon Euro'dan 6 milyon 500 bin Euro'ya indik. Bu fiyatın altında bir rakamla anlaşma imzalayamayız" karşılığını verdi.

Ronaldinho'ya Brezilya'dan başta eski kulübü Atletico Mineiro olmak üzere birçok teklif olduğunu söyleyen Assis, "Ben cumartesi günü Brezilya'ya döneceğim. Yarın son bir kez daha görüşebiliriz. Ancak 6 milyon 500 bin Euro'dan aşağı bir fiyata imza atmamız söz konusu olamaz" dedi.

Assis'in bu sözlerinin ardından yemek son buldu. Beşiktaş yönetiminin bugün bir araya gelerek durumu değerlendirmesi, yapılacak çalışmalar sonunda bir kaynak yaratılabilirse Assis ile yeniden masaya oturulması bekleniyor.

TRABZON'UN DA HEDEFİNDE
Öte yandan Trabzonspor'un da Ronaldinho için çalışma yaptığı öğrenildi. Bordo-mavililerin kendi menajerleri aracılığı ile Brezilyalı yıldız için teklifte bulunmak istediği bildirildi. Ancak Trabzonspor'un şu ana kadar Ronaldinho'nun temsilcileri ile görüşme yapmadıkları ifade edildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...