Ronaldinho'dan iddialı açıklamalar

Milan'ın yıldız futbolcusu Ronaldinho, Dünya Kupası'nda Brezilya Milli Takımı’nın formasını giyeceği konusunda kendinden emin konuştu. Bununla da yetinmeyen Ronaldinho, Dünya Şampiyonu olacakları öngörüsünde bulundu.

Ntvspor 21.04.2010 - 15:34

Ronaldinho'dan iddialı açıklamalar

Ronaldinho, Milan'da son dönemde başarılı bir performans sergilemesine karşın hala Brezilya Teknik Direktörü Dunga'nın gözüne girebilmiş değil. Ancak son 2 Dünya Kupası'nda oynayan Ronaldinho umudunu yitirmiş değil.

Oyuncuların kişisel yeteneklerinden çok; takım oyununa uyumlarına dikkat eden Dunga'yı, yararlı olacağı konusunda ikna edeceğini savunan Ronaldinho, iddialı açıklamalar yapmaktan da kaçınmadı.

Yıldız futbolcu, "Dünya Kupası’na sadece gitmekle kalmayacağım. Aynı zamanda kupayı kazanacağım" diye konuştu. Son dönemde Dunga ile sorunlar yaşadığını kabul eden tecrübeli isim, "ancak yaşananlar benim suçum değildi. Ronaldinhosuz bir Dünya Kupası düşünemiyorum" sözleriyle,, Brezilya halkına da, Dunga'ya baskı yapması için mesaj gönderdi.

Dunga ise Brezilya'nın birbirinden önemli isimlere karşın 2006 Dünya Kupası’nda başarısız olduğunu hatırlatarak, Ronaldinho'nun iddialı açıklamalarına, "Brezilya artık büyük takımlardan ibaret değil" karşılığını verdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...