Ronaldo: En pahalı olmak gurur veriyor

İngiltere şampiyonu Manchester United'dan İspanyol devi Real Madrid’e rekor bir ücretle transfer olan Cristiano Ronaldo, futbol tarihinin en pahalı transferi olmanın kendisine gurur verdiğini söyledi.

Haberler 07.07.2009 - 20:14

Ronaldo: En pahalı olmak gurur veriyor

MADRİD – Real Madrid’in İngiliz şampiyonu Manchester United’dan 94 milyon euro’ya transfer ettiği Cristiano Ronaldo, bunun kendisine büyük gurur verdiğini söyledi.

Tanıtımın ardından ilk defa Real Madrid futbolcusu olarak basının karşısına çıkan Ronaldo, ''Bir kulüp, iyi futbolcuları almak için çok para ödemek zorunda. İnsanların bu transferi normal olarak görmemelerini anlıyorum ama futbol tarihinin en pahalı transferi olmak bana gurur veriyor'' dedi.

Santiago Bernabeu Stadı'ndaki kalabalığı beklemediğini ve ''olağanüstü'' bulduğunu kaydeden Portekizli futbolcu, ''Manchester'a nazaran burada üzerimde daha fazla baskı hissediyorum ama ben kendime güvenen biriyim. En iyisini vereceğim'' değerlendirmesini yaptı.

En büyük rakipleri Barcelona'ya oranla Real Madrid'i ''daha özel'' bir kulüp olarak tanımlayan Ronaldo, hedeflerinin La liga, Kral ve Şampiyonlar Ligi kupalarını kazanmak olduğunu ancak 3'te 2 yapsalar da memnun olacağını ifade etti.

Hugo Sanchez, Alfredo di Stefano gibi Real Madrid'in tarihindeki ünlü futbolcularla aynı numarayı alan Ronaldo, Real Madrid'in bu sezon kurduğu kadronun büyük başarılara imza atabileceğini ama adım adım çalışarak hareket etmek gerektiğini vurguladı.

2 BİN FORMA SATILDI, 300 FORMA ÇALINDI
Ünlü futbolcu Cristiano Ronaldo'nun dün yapılan tanıtımından sonra Real Madrid resmi mağazasında yaklaşık 2 bin Ronaldo formasının satıldığı ancak 300 kadar formanın da çalındığı bildirildi.

Tanıtım dolayısıyla 80 bine varan kalabalık Santiago Bernabeu Stadı ve çevresinde bulunurken, hemen satışa sunulan ''9'' numaralı Ronaldo formalarından 2 saat içinde 2 bin adet satıldığı belirtildi. Mağazadan verilen bilgilerde 300 kadar Ronaldo formasının da çalındığı duyuruldu.

94 milyon Avro'luk rekor bonservis bedeliyle Manchester United'tan transfer edilen 24 yaşındaki Ronaldo'dan sadece sahada futboluyla değil reklamlardan ve marketing satışlarından da gelir elde ederek yararlanmayı hedefleyen Real Madrid kulübü, bir Ronaldo formasını 85 Avro'ya satıyor. 

Sayfa Yükleniyor...