Antreman sonrasında basının karşısına çıkan Real Madrid'in yıldız futbolcusu Ronaldo, Messi ile kendisi hakkında basında yapılan karşılaştırmalarla ilgili, ''Messi'nin mükemmel bir sezon geçirdiğini düşünüyorum. Birçok gol atıyor ve eminim ki şimdi ve her zaman en iyilerin arasında olacak'' değerlendirmesini yaptı.

Messi ile çok farklı karakterde futbolcular olduklarını, ayrıca Arjantinli futbolcuya göre daha uzun ve geniş olduğunu ifade eden Ronaldo, ''Umarım Messi çok gol atmaya devam eder ama Cumartesi akşamı değil! İyi bir futbolcu ama tek başına oynamıyor. Takım arkadaşlarının da payı var. Futbolu bilenler ne demek istediğimi anlamıştır'' şeklinde konuştu.

Messi'nin Arsenal maçında attığı 4 golü El Clasicoda atmayacağını ama çok da büyük konuşmamak gerektiğini belirten Ronaldo, ''El Clasico'daki topu ben götürmek istiyorum'' diyerek, gol atmak için çok hırslı olduğunu gösterdi.

Bu arada İspanya'daki ilk yılında kendisinin de iyi işler yaptığını ve gelecek sezonlarda da en iyilerden biri olacağını savunan Portekizli futbolcu, Real Madrid'in kupalar kazanmasına yardım etmek istediğini vurguladı.

''Hiçkimseye birşey göstermek zorunda değilim. Burada olduğum zamandan beri zaten gösterdim. Yapmam gereken son yıllardaki ve son maçlardakini yapmak'' diyen Ronaldo, ''Özel bir maç olacak. İki takımın aynı puanda olması çok güzel. Umarım bizim için herşey yolunda gider ve kazanırız. Barcelona'ya saygı duyuyorum ama korkmuyorum. Eğer kaybedersek kötü bir yıl olabilir ama eminim ki kazanacağız'' diye ekledi.

Ronaldo, Barcelona'nın geçen yılın en iyi takımı olduğunu, ancak bunu tekrarlamak için bu yıl da Şampiyonlar Ligi ve La Liga'yı kazanması gerektiğini dile getirdi.