Ronaldo: Manchester United benim evim

İngiltere Premier Ligi takımlarından Manchester United’in yıldız oyuncusu Cristiano Ronaldo, Manchester’ın kendisinin evi olduğunu belirtirken, kalbinin de burada attığını söyledi.

24.05.2009 - 14:11

İngiltere Premier Lig takımlarından Manchester United'ın Portekizli kanat oyuncusu Cristiano Ronaldo, takımında oynamaya devam etmek istediğini, bir yere gitmeyeceğini söyledi.

Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği'nin (FIFA) internet sitesinde yer alan habere göre, son günlerde İngiltere ve İspanya medyasında yer alan transfer haberleri üzerine, Real Madrid'in ''Ronaldo ile ön sözleşme yapmadık'' açıklamasının ardından, Portekizli futbolcu da kulübüne olan bağlılığını belirtti.

2008 yılının en iyi futbolcusu, ''Manchester United benim evim, kalbim burada atıyor. Oynamak istediğim yer de burası. Teknik direktör Alex Ferguson takıma güveniyor, ben de öyle'' sözleriyle takımda kalacağına işaret etti. Açıklamasında, Ferguson'a olan hayranlığını da dile getiren Ronaldo, ''Öncelikle kendisi, dünyanın en bilgili hocası. Her gün ondan yeni bir şeyler öğreniyorum. Bana öğrettiklerinden gocunmuyorum. Çünkü verdiği tavsiyeler, benim daha iyi bir futbolcu olabilmem için. Kendisine sadece saygı duymuyorum, bir çocuğun babasına duyduğu şefkate de sahibim. Manchester United'a katıldığımdan beri Ferguson ikinci babam olmuştur'' ifadelerini kullandı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...