Ronaldo Özbek gençliğinin hizmetinde

Cristiano Ronaldo, ülkede çocukların spor yapmasını teşvik etme, geliştirme ve desteklemeyi amaçlı protokol imzaladı.

Haberler 24.12.2009 - 11:33

TAŞKENT - Real Madrid'in yıldız futbolcusu Cristiano Ronaldo'nun, Özbekistan Kültür ve Sanat Forumu Vakfı ile İşbirliği Protokolü imzaladığı bildirildi.

Cumhurbaşkanı İslam Kerimov'un büyük kızı Gülnara Kerimova'nın başkanı olduğu söz konusu vakıftan yapılan açıklamada, 22 Aralık'ta vakfın daveti üzerine ülkeye gelen Portekizli yıldız futbolcu Ronaldo ile Özbekistan Kültür ve Sanat Forumu Vakfı arasında İşbirliği Protokolü imzaladığı kaydedildi.

Açıklamada, FIFA tarafından geçen yılın futbolcusu seçilen Real Madrid'in Portekizli yıldız futbolcusu Ronaldo ile söz konusu vakıf arasında imzalanan işbirliği protokolünün, ülkede çocukların spor yapmasını teşvik etme, geliştirme ve desteklemeyi amaçladığı ifade edilirken, bu çerçevede genç yetenekli sporcuların desteklenmesi, teşvik edilmesi, onların uluslararası arenalara katılımının sağlanması ve diğer projelerin gerçekleştirilmesinin öngörüldüğü bildirildi.

Vakıf açıklamasında, Ronaldo'nun babasının anısına çocuk sporunun geliştirilmesini amaçlayan ve yardımlaşma projelerini yürütecek özel bir vakıf kurmayı amaçladığı, bu projenin şu anda sadece bir görüşülme ve hazırlık aşamasında olduğu kaydedildi.

Açıklamada, Ronaldo'nun Özbekistan ziyaretinin Özbekistan Kültür ve Sanat Forumu Vakfı tarafından, ülkedeki Genç Futbolcuları Destekleme Programı kapsamında gerçekleştirildiği, söz konusu programın geçen kasım ayında Taşkent'e gelen Kamerunlu yıldız futbolcu Samuel Eto'o'nun katılımıyla başlatıldığı ve ülkedeki genç futbolcular ile futbol kulüplerini desteklemeyi amaçladığı hatırlatıldı.

Sayfa Yükleniyor...