İlişkili Haberler

Real Madrid Teknik Direktörü Zidane, Las Palmas maçında oyundan alınmasına sinirlenen Ronaldo’nun kendisine küfür ettiği iddialarına yanıt vermedi. Fransız teknik adam, Ronaldo'nun eski formunu yakalayamadığı için sinirli olduğu görüşünde.

Avrupa Şampiyonası finalinde ciddi bir sakatlık yaşayan Cristiano Ronaldo, bu sezona istediği gibi başlayamadı. Gol yollarında zorlanan yıldız oyuncu, 2-2 berabere sonuçlanan Las Palmas maçının bitimine 20 dakika kala oyundan alınmasına büyük tepki gösterdi.

Oyundan çıkarken teknik direktörü Zidane’a el kol hareketleriyle tepki gösteren Ronaldo'nun öfkesi, yedek kulübesinde de yatışmadı. İspanyol basınına göre yıldız oyuncu, yedek kulübesinde oturduğu sırada Zidane’a ağır şekilde küfür etti.

Real Madrid’e yakınlığı ile bilinen Marca ve AS gazeteleri gerilimin soyunma odasında da devam ettiğini yazdı. AS gazetesine göre Zidane soyunma odasında; "Cristiano sakin ol. Şampiyonlar Ligi'nde 90 dakika oynayacaksın. Biraz dinlenmen lazım" sözleriyle yıldız oyuncuyu yatıştırmaya çalıştı.

Gazete, gerilimin daha fazla büyümesine Sergio Ramos'un engel olduğunu yazdı. Zidane ise olayın büyümemesi için her yolu deniyor. Fransız teknik adam, Ronaldo'nun kendisine küfredip etmediği sorusuna; "Ronaldo durumu ne olursa olsun oynamak istiyor. Ancak sakatlıktan yeni çıktı ve onu düşünmeliyim" yanıtını vermekle yetindi.