Rooney: Capello’nun payı büyük

Manchester United'lı Wayne Rooney, bu sezon yıldızının parlamasında Fabio Capello'nun büyük payı olduğunu söyledi. İngiliz futbolcu, milli takımdaki çalıştırıcısı Capello'nun sözünü dinleyerek performansını artırdığını anlattı.

Ntvspor 28.01.2010 - 14:03

Rooney: Capello’nun payı büyük

Wayne Rooney, kariyerinin en başarılı sezonlarından birini geçiriyor.

Manchester United'ın geçen hafta Hull City'i  4 - 0 yendiği maçta tüm golleri Rooney kaydetti. United'ın, Manchester City ile karşılaştığı lig kupası yarı final maçında skoru belirleyen de yıldız futbolcuydu. Rooney, duraklama dakikalarında attığı golle takımına 3 - 1'lik galibiyeti getirdi.

24 yaşındaki futbolcu bu parlak performansı, mevkiisine değiştirmesine bağladı. Rooney, italyan gazetesi Gazzetta Dello Sport’a verdiği röportajda; "Artık daha önde, ceza sahasının içinde oynuyorum" ifadelerini kullandı.

Yıldız oyuncu, bu değişikliği öneren kişinin ise milli takım teknik direktörü Fabio Capello olduğunu açıkladı. Rooney, "Capello bana taktik hakkında çok şey öğretti. Ayrıca İngiltere milli takımında liderlik rolü verdi" diye konuştu.

Milli golcüye göre, takımdaki diğer oyuncular da Capello'dan yararlandı. Rooney, "Capello bize her şeyi nasıl yapmamız gerektiğini anlattı. Takım olma özelliğimizi artırdı. Her şeyden çok taktik üzerinde durdu. Artık her maçta taktik değiştirebiliyoruz. Dünya Kupası'na giderken güçlü yanlarımıza inanıyoruz" dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...