"Rooney karar verdi"

İngiltere'nin yeni menajeri Sam Allardyce, Wayne Rooney'nin Slovakya maçında orta sahada görev almayı kendisinin istediğini söyledi. Deneyimli menajer; "Rooney'nin benden fazla uluslararası deneyimi var. Bu yüzden, ona nerede oynaması gerektiğini söyleyemem" dedi.

Ntvspor 05.09.2016 - 13:42 | Son Güncelleme : 05.09.2016 - 13:45

"Rooney karar verdi"

İngiltere'nin Slovakya'yı 90+5. dakikada Lallana'nın golüyle yendiği maçta Wayne Rooney'nin orta sahada görev yapması tartışmaları beraberinde getirdi. Bazıları golcü oyuncunun forvet oynaması ya da yedek kalması gerektiği görüşünde.

Maçın ardından menajer Sam Allardyce, Rooney'yi kullanma tarzına yönelik eleştirilere ilginç bir açıklama ile yanıt verdi. Allardyce, Rooney'ye nerede oynayacağını söylemenin kendi görevi olmadığını savundu. Deneyimli menajer; "Wayne oynamak istiyorsa orada oynadı. Benden çok daha fazla uluslararası deneyimi olan böyle bir oyuncuya nerede görev yapacağını söyleyemem. Düşündüğümden daha geride oynadı ama performansından memnunum" dedi.

"İKİ KATLI OTOBÜS ÇEKTİ"

Slovakya karşısında pek çok pozisyon üretmelerine karşın son vuruşu bir türlü yapamadıklarını belirten Allardyce; "Slovakya, kalesinin önüne iki katlı otobüs çekti. Yine de pozisyon bulduk. Ancak son vuruşlarda daha etkili olmalıyız" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...