İSTANBUL - İspanyol oyuncu Ricky Rubio'nun önümüzdeki sezon hangi takımda oynayacağı hâlâ belirsizliğini koruyor.

Hafta sonunu İspanya'da geçiren Minnesota Timberwolves genel menajeri David Kahn, bu sezon ilk turdan draft edilen Ricky Rubio'nun serbest kalması için çalışmalarını sürdürdü.

Kahn, Joventut yönetimiyle yaptığı toplantı sonrasında İspanyol kulübünün Rubio için hiçbir takımla anlaşmadığını söyledi.

Joventut Badalona ile sözleşmesi devam eden Rubio'yu transfer etmek için 3.7 milyon euro'luk bir teklifin sunan Barcelona yönetimi, genç oyun kurucuya da 2011 yazında NBA'e gitmesine kolaylık tanıyacak altı yıllık bir sözleşme önermişti.

İspanya'nın ünlü spor gazetesi Marca, Rubio'nun Barcelona'ya transferinin an meselesi olduğunu yazmıştı. Ancak 18 yaşındaki yıldız adayı bir başka İspanyol gazetesi El Mundo Deportivo'ya yaptığı açıklamada hâlâ ilk önceliğinin NBA'de oynamak olduğunu vurguladı.

"Timberwolves'un İspanya'ya kadar gelip transferim için çalışması gurur verici" diyen Rubio, Minnesota'nın ilgisinden memnun olduğunu belirtti. "Her zaman söylediğim gibi, benim birinci önceliğim NBA'de oynamak" sözleriyle transferi hakkında konuşan Rubio, "Hafta sonu Minnesota ve Joventut yöneticilerinin bir toplantı yapıldığını biliyorum. Bence transferimde büyük bir aşama kaydedildi" dedi.