'Ruhum davacı olacak'

Başkan Polat, “27 Mart benim için üzücü bir gündü. Bunu organize edenler, uygulayanlar ve uygulanmasına müsaade edenleri ben şahsen asla affetmeyeceğim. Bizi ve G.Saray’ı lekelediler” dedi.

14.04.2011 - 07:00

'Ruhum davacı olacak'

Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, nisan ayı Divan Kurulu toplantısında, “Yaptığımız çalışmaların takdirini tüm Galatasaray camiasına, kamuoyuna ve zamana bırakmak istiyorum” dedi.

Başkan Adnan Polat, 27 Mart tarihinde gerçekleştirilen ve yönetimin idari yönden ibra edilmediği Mali Genel Kurul Toplantısı’nda yapılanlardan dolayı çok üzüldüğünü söyledi.

Hürriyet gazetesinin haberine göre; “27 Mart benim için üzücü bir gündü. Üyeler oylarını istedikleri gibi kullanabilirler ama bunun şekli ve yapılanlar bizi çok üzdü” diyen Polat, şöyle devam etti:

İÇİME SİNDİREMİYORUM
“Bunu organize edenler, uygulayanlar ve uygulanmasına müsaade edenleri şahsen asla affetmeyeceğim. Hem bizi, hem Galatasarayımızı silinmeyecek  şekilde lekelediler. Bize öğretilen Galatasaraylılık ile 27 Mart’ta genel kurul salonunun arkasında oturan 500-600 kişinin yaptıklarını içime sindiremiyorum. Yapanlardan, yaptıranlardan, müsaade edenlerden, benim ruhum hep davacı olacaktır, davacı olarak kalacaktır. Orada yaşananları DVD olarak üyelerimize göndereceğim. Bunun izlenmesi ve tekrar edilmemesi lazım.”
Geride kalan 5 yıl içinde futbol dışında söz verdikleri vaatleri yerine getirdiklerini savunan Polat, şunları söyledi: “Hep şunu ifade ettim, Galatasaray’ın kimsenin cebinden idare edilmeye ihtiyacı yoktur. Kendi kaynaklarıyla çok iyi idare edilebilir ve yol alabilir. Kimsenin cebinden müdahale edilmemesi gerektiğini söylerken, diğer kulüplerde olanların bizde olmaması lazım.
Galatasaray demokrasisinin önü kesilmemeli. Bir kişinin cebinden büyük paralar vererek kulübü ipotek altına almasına asla izin vermememiz lazım. En zor günleri geride bıraktık. Daha iyi günler geliyor. Artık bundan sonra gökdeleni ortaya çıkarma zamanıdır.”

GENEL KURULDA ADAY OLABİLİRİZ
Divan Kurulu’nun, Mali Genel Kurul ile ilgili alınan ihtiyati tedbir kararı ve ibra edilmeyen yönetimdeki isimlerin aday olup olamayacakları konusuna açıklık getirmek için bir Hukuk Kurulu oluşturulması için üyelerden onay almasına kızan başkan Adnan Polat, “Bize karar geldiğinde, gerekli çalışmaları yapacağız. Hukuk Kurulu oluşturulması konusunda Divan Kurulu Başkanı bizimle istişare etseydi, 3 ayrı üniversiteden aldığımız mütealaları kendilerine iletirdik. Ben ve arkadaşlarımın seçime girmesine engel yoktur. Böyle bir komisyona ihtiyaç da yoktur” diye konuştu.

AYSAL’IN LİSTESİ ŞEKİLLENİYOR
14 Mayıs’taki kongre öncesi yaptığı konuşma ile camiada alkışlanan başkan adayı Ünal Aysal’ın listesi şekillendi. Hayri Kozak’ı listesine dahil eden Aysal’ın listesinde Adnan Öztürk, Refik Arkan, Aka Gündüz Özdemir, Sedat Doğan, Orhan Yüzen, Ali Kiremitçioğlu, Ali Gürsoy ve Celal Erkut’un olduğu belirtiliyor.

DİVAN KURULU İSTİFA ETTİ
İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıda Divan Kurulu Başkanı Oğuz İmregün, “Mali Genel Kurul’da yaşananları içime sindiremediğimden disiplin kurulu başkanlığından istifa ediyorum” dedi. İmregün ile birlikte Levent Yücel, Cevdet Dayıoğlu, Mehmet Kefeli, Mustafa Tanrıyar ve Tuncay Bolayır kuruldan istifa etti.

ADNAN POLAT ERKEN AYRILDI
Toplantının başında konuşma yapan Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, daha sonra salondan ayrıldı. Konuşmasının bitiminden sonra yönetim masasında kısa süre oturan Polat, ardından salondan çıkarken, daha sonra geri dönmedi. Bu arada Genel kurulda 6 bin 987 üyenin oy kullanma hakkına sahip olduğu duyuruldu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...