Rus takımı Rostov'un Başkan Yardımcısı Alexander Shikunov, Rostov'un Ocak ayında Antalya'da gerçekleştirmeyi planladığı hazırlık kampını iptal ettiklerini söyledi.

ITAR-TASS Haber Ajansı'na yaptığı açıklamasında, Türkiye'nin Suriye sınırında yaşanan son gelişmelerden dolayı böyle bir karar değişikliğine gittiklerini ifade etti.

Dünyanın bir kulübünün olduğu gibi Rus kulüplerinin de hazırlık kampları için en çok tercih ettiği yerlerden biri Antalya. Shikunov, birçok kulübün Antalya yerine başka alternatif aradığı bilgisini de verdi.

Başka bir Rusya ekibi Amkar Perm'in yöneticilerinden Denis Maslov da, R-Sport Ajansı'na yaptığı açıklamada "Biz kış aylarında üç ayrı dönemde Türkiye'de kamp yapmak istiyorduk. Fakat son yaşananların ardından rotamızı İspanya veya İsrail'e çevirdik" dedi.

Türkiye'nin Suriye sınırında Rus savaş uçağını düşürmesinin ardından Türkiye'ye yapacağı ziyareti iptal eden Dışişleri Bakanı Lavrov, Türkiye'de terör tehdidinin Mısır kadar yüksek olduğunu savunmuş ve Rus vatandaşlarına "Türkiye'ye gitmeyin" çağrısı yapmıştı.