Rusya'da 1 galibiyet 2 mağlubiyet

FIBA Bayanlar Avrupa Kupası'nda mücadele eden temsilcilerimiz, gruplarındaki ilk maçlarını Rus takımlarına karşı oynadılar. Beşiktaş Cola Turka Chevakata takımını deplasmanda yenerken, BOTAŞ Spor ile Samsun Basket haftayı mağlubiyetle kapattılar.

Haberler 12.11.2009 - 22:49

İSTANBUL - FIBA Bayanlar Avrupa Kupası F Grubu'nda yer alan Beşiktaş Cola Turka, grubundaki ilk maçında Rusya'nın BC Chevakata takımını deplasmanda 80-62 yendi.

Siyah-beyazlılar, domuz gribi nedeniyle 5 oyuncuyla mücadele eden rakibi karşısında ilk periyotta skor üretmekte zorlandı. Periyodun sonlarına doğru Sales ve Zellous'un sayılarıyla oyunda üstünlüğü ele geçiren Beşiktaş Cola Turka, bu periyodu 18-16 önde geçti.

2. periyotta rakibine kolay sayı bulma şansı tanımayan Beşiktaş Cola Turka, Zellous-Naile ikilisinin skorer oyunuyla devreyi 38-34 önde tamamladı.

3. periyodun başında da oyundaki üstünlüğünü sürdüren Beşiktaş Cola Turka, rakibinin top kayıplarını ve boş hücumlarını iyi değerlendirdi ve aradaki sayı farkını açmaya başladı. Beşiktaş Cola Turka, final periyoduna 14 sayılık farkla 58-44 önde geçti.

Son periyoda her iki takım da karşılıklı sayılar bularak başladı. Romanova ve Sokolovskaya ile basketler bulan rakibine Mandir ile Branzova Erdenay ikilisiyle karşılık veren Beşiktaş Cola Turka aradaki sayı farkını korudu. Siyah-beyazlılar, karşılaşmadan 80-62'lik skorla galip ayrıldı.

BOTAŞ FARKLI KAYBETTİ
I Grubu'nda yer alan BOTAŞ ise, gruptaki ilk maçında Rus temsilcisi BC Orenbasket Nadezhda'ya deplasmanda 90-64 yenildi.

Orenburg kentinde yapılan karşılaşmaya hızlı başlayan evsahibi takım karşısında oldukça zorlanan BOTAŞ Spor, ilk periyodun ilerleyen dakikalarında toparlansa da bu periyodu 19-16 geride tamamladı. 2. periyotta rakibi karşısında oldukça top kaybı yapan BOTAŞ Spor, farkın daha da açılmasına engel olamadı ve devreyi 47-27 geride tamamladı.

3. periyotta Gülşah ve Didem'in sayılarıyla etkili başlayan BOTAŞ Spor, rakibinin pota altından ve dış atışlardan bulduğu sayılara engel olamadı. Evsahibi takım, final periyoduna da 73-51 önde girdi. Son periyotta etkili oyununu sürdüren Rusya ekibi, rakibine kolay sayı bulma şansı tanımadı ve sahadan 90-64'lük skorla galip ayrıldı.

SAMSUN BASKET'İN TADI YOK
H Grubu'nda yer alan Samsun Basket de, bir başka Rus ekibi Dinamo Kursk'a deplasmanda 58-42 yenildi.

Karşılaşmaya hızlı başlayan evsahibi takım, Bocharova ve Snow hücumdaki skorer oyunuyla ilk periyodu 18-13 önde tamamladı. 2. periyotta her iki takım da karşılıklı basketler bularak başladı. Periyodun ortalarında rakibinin pota altından attığı sayılara engel olamayan Samsun Basketbol Kulübü, hücumda istediği ritmi bulamadı ve devreyi 10 sayılık farkla 29-19 geride tamamladı.

3. periyotta rakibinin serbest ve orta mesafeli atışlardan bulduğu sayılara engel olamayan Türk ekibi, aradaki sayı farkını kapatamadı. Samsun Basketbol Kulübü, periyodun sonlarına doğru savunma dozajını artırsa da evsahibi takım bu periyodu da 39-32 önde girdi.

Skor bakımından oldukça kısır geçen son periyotta Dinamo Kursk, Bocharova ve Bimbaite ile hücumları iyi değerlendirdi. Oyunun sonlarına doğru rakibinin skorer oyununa engel olamayan Türk ekibi, karşılaşmayı 58-42 yitirdi.

Sayfa Yükleniyor...