Çağla Büyükakçay: Rüyamı gerçekleştirdim

2016 Rio Olimpiyatları'nda Rus Ekaterina Makarova'ya 2-1 yenilen milli tenisçi Çağla Büyükakçay, mağlubiyete karşın performansından memnuniyet duyduğunu söyledi.

Anadolu Ajansı 08.08.2016 - 10:05

çağla büyükakçay rio.jpg

Karşılaşmanın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Büyükakçay, final setinde tie-break ile (8-6) kaybettiği maçı değerlendirdi. 

Rio'da maça çıkarak Türkiye'nin olimpiyatlardaki ilk temsilcisi konumuna gelen 26 yaşındaki tenisçi, bu nedenle korta farklı duygularla çıktığını ifade etti. 

İlk defa karşılaştığı Makarova'nın favori gösterilmesine rağmen rakibinin birçok maçını izleyerek oyununu analiz ettiğini ve iyi bir mücadele verdiğini kaydeden Büyükakçay, karşılaşmayı küçük farklarla kaybettiğini vurgulayarak şunları söyledi:

"Zor olacağını, hep agresif oynamak zorunda kalacağımı biliyordum. Maça çok da iyi başladım. İlk sette fırsatları değerlendirdim. Bu tarz oyunculara karşı her zaman devamlılığınızın olması gerekiyor. En ufak bir düşüşte hatanızı affetmiyorlar. İkinci set böyle oldu. Kendimi biraz düşmüş hissettim. Bu seviyedeki oyuncuların farkı, devamlılıklarının olması. Buna rağmen üçüncü sete çok iyi başladım. Dişe diş bir mücadele oldu. Oyun olarak zorlanmadım ve denk olduğumuzu hissettim. Maç puanında, elimden gelenin en iyisini yaptım ama biraz daha şansa ihtiyacım vardı." 

"RÜYAMI GERÇEKLEŞTİRDİM"

Büyükakçay, performansı nedeniyle geleceğe umutla baktığını ve olimpiyatlarda yer alarak bir rüyasını gerçekleştirdiğini belirterek, "Burada yer almayı her zaman hayal ettim. Senelerce televizyondan izledim. Oyunların açılış seremonisi hayatımın en mükemmel gecesiydi. Birçok şampiyonluk yaşadım ama oradaki duygu bambaşkaydı. Buranın bir parçası olmak benim için büyük gururdu." ifadelerini kullandı.

HEDEF ABD AÇIK

Büyükakçay, iki hazırlık turnuvasının ardından katılacağı ABD Açık'ta üst turlara çıkmak istediğini vurgulayarak, "Artık en önemlisi ABD Açık. Bu sene çok şükür, ana tablodan gireceğim. Orada iyi bir kura çekmek ve iyi bir performans göstermek istiyorum." şeklinde konuştu. 

Sayfa Yükleniyor...