Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Kasımpaşa, Hollandalı milli futbolcu Ryan Babel ile resmi sözleşme imzaladı.

Kasımpaşa Recep Tayyip Erdoğan Stadı basın toplantı odasında düzenlenen imza töreninde, Ajax'tan transfer edilen Babel, kendisini 3 yıllığına lacivert-beyazlı renklere bağlayan sözleşmeye imza attı.

Hollandalı futbolcu, törende yaptığı konuşmada, Kasımpaşa ile sözleşme imzaladığı için çok mutlu olduğunu belirterek, "Teknik direktör Şota ve yöneticiler bana kulüp hakkında çok güzel şeyler hissettirdi. Buraya geldiğim ve imza attığım için çok mutluyum" dedi.

Lacivert-beyazlı takımın büyük hedeflerinin olduğunu bildiğini aktaran Babel, "Kasımpaşa benimle ilgilenince şaşırdım. Hem Türkiye'de hem de Avrupa'da çok büyük bir takım olmak istediklerini belli ediyorlar. Bu projenin bir parçası olmak beni çok mutlu ediyor. Geçen sezon ligi 6. sırada bitirmişti. Bu sezon 6'dan daha yukarı gitmek istiyoruz" diye konuştu.

Türk futbolunu fazla takip etme şansı bulamadığını anlatan Babel, "Geçen sezon Türk futbolu için önemli bir sezondu. Özellikle Galatasaray ve Fenerbahçe için. Onları takip ediyordum" ifadelerini kullandı.

Hollandalı futbolcu, Türkiye'den başka bir takımdan transfer teklifi almadığını da sözlerine ekledi.

Kasımpaşa Sportif Direktörü Oğuz Erkan da büyük hedefleri olduğunu ve bu doğrultuda aralıksız çalıştıklarını belirterek, transferin hem kulüpleri hem de Babel için hayırlı olmasını diledi.