''Sabırlı'' jübile yaptı

Türk at yarışçılığında birçok başarıya imza atan Sabırlı, İstanbul'da düzenlenen törenle yarış hayatına son verdi.

27.09.2009 - 23:13

''Sabırlı'' jübile yaptı

İSTANBUL - Türk at yarışçılığında önemli bir yere sahip olan ''Sabırlı'' isimli safkan, İstanbul'da düzenlenen törenle yarış kariyerini noktaladı.

Türkiye'yi yurtdışında da başarıyla temsil eden 9 Nisan 2001 doğumlu ''Sabırlı'' için İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda tören düzenlendi.

Türkiye Jokey Kulübü (TJK) Başkanı Behçet Homurlu, TJK Genel Sekreteri Bahadır Gödek, TJK Muhasip Üyesi Cüneyt Çalıcıoğlu, TJK Yönetim Kurulu Üyesi Ender Aydıner, at sahibi Serkan San ve antrenör Cemal Kurt ile yarışseverler, törende hazır bulundu.

TJK Başkanı Homurlu, Türk atçılığına başarılı bir safkanla hizmet eden at sahibi Serkan San'a teşekkür plaketi verdi. San da safkanın antrenörü Cemal Kurt'a, San ekürisi adına bugüne dek verdiği emeklerden dolayı teşekkür plaketi sundu.

Kariyerinde 51 kez start alan İngiliz safkan, 48 yarışta ilk 4'e girdi. Tabela yaptığı yarışlar içinde 26 birincilik, 10 ikincilik, 8 üçüncülük ve 4 dördüncülük elde eden ''Sabırlı''nın toplam kazancı 4 milyon 12 bin 14 lira.

Koştuğu 51 yarış içinde 42 kez jokey Halis Karataş ile start alan, Gazi Kupası Koşusu'nda 3. olan ''Sabırlı''nın kazandığı yarışlar arasında, 3'er kez birinci olduğu Fatih Sultan Mehmet Koşusu, Adnan Menderes Koşusu ve Fikret Yüzatlı Koşusu, Enternasyonal Topkapı Koşusu, Zühtü Erişen Koşusu, TSYD Koşusu, Atıf Esenbel Koşusu, Fevzi Çakmak Koşusu, TYAYSD Koşusu, Çaldıran Koşusu, Kocatepe Koşusu, Vehbi Koç Koşusu, Necip Fazıl Kısakürek Koşusu, İstanbul Ticaret Odası Koşusu, Horse Racing Ireland Koşusu, Piaget Marmara Koşusu gibi önemli yarışlar da yer alıyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...