2018 FIFA Dünya Kupası Elemeleri I Grubu'nda, 6 Ekim'de Eskişehir'de İzlanda ile karşılaşacak A Milli Futbol Takımı Antalya'da hazırlıklarını sürdürüyor.

Kampta yer alan Sabri Sarıoğlu, gazetecilerin sorularını yanıtladı. A Milli Futbol Takımı'nın formasını 6 yıl aradan sonra yeniden giymeye hazırlanan Göztepe'nin deneyimli futbolcusu Sabri Sarıoğlu, milli takıma davet edildiği için çok mutlu ve gururlu olduğunu söyledi.

Her Türk futbolcusunun milli takımda olmayı hayal ettiğini aktaran Sabri, "Ben de uzun bir aradan sonra tekrar geldim, çok mutluyum. Hava gayet güzel, arkadaşlarla iletişim halindeyiz. İnşallah iki maçı da kazanıp hedefimiz olan Rusya'ya gitmek istiyoruz. Önce İzlanda ardından Finlandiya maçını kazanırsak hem ülkemizi sevindiririz hem de Türk futbolu adına önemli başarı alırız" dedi. 

"GURURLA GELDİM"

Gazetecilerin 'kampta tecrübelerini genç futbolculara aktarıyor musun?' sorusuna Sabri, "Hepsi yetenekli. Genç yaşta olmasına rağmen hepsi takımlarında önemli pozisyonda oynuyor. Kendi aramızda konuşuyoruz, 2008'de edindiğimiz tecrübeyi konuşuyoruz. Onlar da dinliyor. Genç olmalarına rağmen iyice tecrübe kazandılar" diye cevap verdi. 

Sabri Sarıoğlu, uzun aradan sonra milli takımdan davet alınca hissettiklerini ise şu sözlerle belirtti:

"Her Türk futbolcu Milli Takım'da oynamayı bekler. Ben de bekliyordum. Uzun zamandır bekliyordum, kısmet bu zamanaymış. Teklifi alınca çok mutlu oldum, gururla buraya geldim. inşallah uzun seneler milli takıma hizmet ederim."