Sadri Şener: Demirören 'kupa sizin' dedi

'Beşiktaş'ta Fenerbahçe hayranlığı var' diyen Trabzonspor Kulübü Başkanı, Demirören'e TFF başkanlığı için destek verirken 'kupa sizin' sözü aldığını söyledi.

09.05.2012 - 06:56

Sadri Şener: Demirören 'kupa sizin' dedi

Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, PFDK'nın 'şike' kararlarıyla ilgili ilginç açıklamalarda bulundu.

Bir televizyon kanalına konuşan Şener, "Beşiktaş’ta bir Fenerbahçe hayranlığı var" derken, TFF başkanlığı için destek verdikleri Yıldırım Demirören ile aralarında geçen konuşmayı aktardı.

Şener, "Biz yeni federasyona destek verirken en başında Demirören’e ‘Kupayı almam lazım dedim’ o da kabul etti. ‘Ben bitireceğim bu işi kupa sizin’ dedi. G.Saraylı, Bursalı ve bizimle beraber olan diğer arkadaşlarla Federasyon’u düşürmemiz lazım ki ders olsun. Gelsin Fenerbahçe kurtarsın bakalım" dedi.

Şener'in dikkat çeken sözleri şöyle:
— Fenerbahçe’de bir Emre olayı var. Kendini yere atıyor tahrik ediyor. Emre bana el işaretleri yaptı bir şeyler söyledi. Benim yoksa soyunma odasının oraya girme gibi bir düşüncem yoktu. Ancak Emre tedavi edilmesi gereken bir kişi.

— 58. maddeyi bize sormadan değiştiriyorlar. Gece 02.00’de sonuçlar açıklanıyor. İlhan Ekşioğlu 3 yıl caza alıyor. Açıklanan kararda ‘Şike yapan var ama sahaya yansımadı’ diyorsun. İbrahim Akın’a 3 yıl ceza veriyorsun. Tek başına mı yaptı şikeyi.

— Beşiktaş’ta bir Fenerbahçe hayranlığı var. Vazifeli gelmesi konusunda bir şey diyemem ama Galatasaray ve Bursaspor kulüplerinin yöneticileri TFF yönetim kurulunda olsaydı şike ile ilgili bu kararlar alınamazdı. Disiplin Kurulu’nda, Etik Kurulu’nda taraftarlık duygusu var.

— Hakkımızı aramak için UEFA’ya gideceğiz. Gerekirse CAS’a gideceğiz. CAS bize kupayı verebilir.

— Biz yeni federasyona destek verirken en başında Demirören’e ‘Kupayı almam lazım dedim’ o da kabul etti. ‘Ben bitireceğim bu işi kupa sizin’ dedi. G.Saraylı, Bursalı ve bizimle beraber olan diğer arkadaşlarla Federasyon’u düşürmemiz lazım ki ders olsun. Gelsin Fenerbahçe kurtarsın bakalım.

— Galatasaray bu sezonu şampiyon bitirdi. Puanların ikiye bölünmesi olayları buraya taşıdı. Bu sezon çok ucube bir şeydi.

— Fenerbahçe’nin küme düşmesi Türk futboluna zarar verir. Aziz (Yıldırım) benim çok eski arkadaşım. Hiçbir zaman üzülmesini istemedim. Türk futbolunun toparlanması için 3-4 yıla ihtiyaç var.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...