Sadri Şener: Şampiyonluk gelirse yok demeyiz

Trabzonspor'un bu sezon yaşadığı çıkışta büyük pay sahibi olan başkan Sadri Şener, takımın arkasında olduğunu ve şampiyonluk şanslarının devam ettiğini söyledi.

08.04.2009 - 12:26

Sadri Şener: Şampiyonluk gelirse yok demeyiz

TRABZON - Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, bundan sonraki tüm maçlarını final olarak gördüklerini, artık puan kaybı yaşamak istemediklerini söyledi. Trabzonspor Dergisi'ndeki yazısında, geride bıraktıkları ayın kendileri açısından iyi bir şekilde geçmediğini belirten Şener, ''Ancak bu nedenle yılgınlığa düşüp mücadeleyi bırakacak değiliz. Bizler kadroda ve teknik heyette istikrara inanan insanlarız'' açıklamasında bulundu.

Yönetim olarak bu sezon yeni bir takım inşa ettiklerini ifade eden Sadri Şener, ''Kulübü hem sosyal yapı, hem ekonomik hem futbol olarak çok iyi yerlere getirdik. Bu konuda bize yapılacak olan eleştiriler haksızlık olur. Gelecek sezon şampiyon olacak bir takım kurduk. Elbette bu sezon da şampiyonluk gelirse yok  demeyiz. Ben ve arkadaşlarım her zaman zirvede olmayı seven insanlarız. Takımın da hep zirvede, lider olmasını isteriz'' diye konuştu.

Başarının bir süreç işi olduğunun bilincinde olduklarını kaydeden Başkan Şener, ''Her şeye rağmen takımımızın arkasındayız. Takımı yarışın içerisine taşıyan oyuncularımız bundan sonra da daha istekli olarak tüm olumsuzlukların üstesinden geleceklerdir. Yaşadığımız kısa süreli düşüş psikolojik nedenlerden de kaynaklanabilir. Trabzonspor'un uzun yıllardır şampiyonluğa özlem duyan bir camia olması nedeniyle bu durum oyuncular üzerinde bir baskı oluşturabilir. Sezon başında bunun için bir takım önlemler aldık, ama takımın her geçen hafta hedefe bir adım daha yaklaşması umutların artmasına neden olup, baskı da artınca oyuncular bu yükü kaldıramaz hale gelmiş olabilirler.'' ifadelerini kullandı

Sadri Şener, buna rağmen zirveden kopmadıklarını ifade ederek, ''Puan olarak yarıştığımız ekipler kadar bizim de şansımız sürüyor. Rakiplerimiz birbirleriyle oynayacaklar. Bunları da düşünürsek kaybedilmiş bir şey yok. Bundan sonraki tüm maçlarımızı final olarak görüyor, artık kayıp yaşamak istemiyoruz. Oyuncularımızın da bu anlamda üzerlerine düşenin en iyisini yapacağına inanıyoruz'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...