Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, yabancı kontenjanının artırılmasına ilişkin, ''Bu uygulamaya katkı sağlayan başta Federasyon Başkanı Mahmut Özgener ve Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Aziz Yıldırım olmak üzere Federasyon yönetim kuruluyla vakıf üyelerine teşekkür ediyoruz'' dedi.

Şener, bordo-mavili kulübün internet sitesinde yaptığı açıklamada, uygulamanın kulüpler adına son derece yararlı olduğunu belirterek, ''Yabancı oyuncu sayısındaki sınır kulüplerimizin ekonomik durumu açısından bazı problemleri de beraberinde getiriyordu. Kulüpler verimli olmayan oyuncuları göndermek için boş yere bedeller ödemek zorunda kalıyorlardı. Bu nedenle böyle bir uygulamaya ihtiyaç vardı. Yeni uygulama kulüplerin kadrolarında bulunan verimsiz yabancıları elden çıkarmaları adına iyi bir fırsat olacak'' değerlendirmesini yaptı.

Uygulamanın Türk futboluna zarar vermemesi adına gereken tedbirlerin alınması gerektiğini belirten Şener, ''Kısa vadede bahsettiğimiz sorunları aşıp kulüplerimiz ellerindeki yabancıları dengeledikten sonra konu yeniden masaya yatırılabilir. Artık Türk futbolcuları da oluşacak rekabet ortamı içerisinde daha çok çalışarak kendilerini geliştirmek zorundalar. Yaşanacak sürecin de kaliteyi artıracağına inanıyoruz. Bu uygulamanın hayata sokulmasında katkı sağlayan başta Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener ve Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Aziz Yıldırım olmak üzere Federasyon Yönetim Kuruluyla vakıf üyelerine teşekkür ediyoruz'' ifadelerini kullandı.