Sadri Şener'den Fatih Tekke değerlendirmesi

Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, "Fatih Tekke'nin Trabzonspor'da oynamasını isterim. Kendisinden boş mukaveleye imza atarım açıklaması beklerdim" dedi

14.07.2009 - 13:54

TRABZON - Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, Rusya'nın Zenit takımı oyuncusu olan eski kaptanları Fatih Tekke'nin Trabzonspor'da tekrar oynamasını istediğini, ancak şartların ağır gelmesi halinde bunun altından kalkamayacaklarını söyledi.

Şener, Fatih Tekke'nin bordo-mavili kulübün transfer gündeminde olmasına ilişkin, ''Fatih'in Trabzonspor'da oynamasını isterim ama şartlar ağır gelirse biz altından kalkamayız. Mesela bonservisini veremeyiz'' diye konuştu.

''Fatih Tekke'den, 'ben boş mukaveleye imza atarım' diye bir açıklama beklerdim'' diyen Şener, şunları kaydetti:

''Bu yaşa geldikten sonra Trabzon'da futbolu noktalayacak arkadaşımızın, bir kardeşimizin öyle demeç vermesi lazım. Bunu profesyonel olarak düşünmemesi lazım. Böyle bir transfer gerçekleşecekse ben menajeriyle görüşmemeliyim. Çoğu kulüplerde, o kulüplere mal olmuş futbolcular sonuna geldikleri zaman, klasiktir bu cümle, 'ben boş mukaveleye imza atarım üstünü yönetim doldursun' der. Doğrusu budur. Böyle bir açıklama beklerdim.''

Şu anda bu konuda netleşmiş bir şeyin olmadığını anlatan Şener, ''Bu konuda bana gelen netleşmiş bir şey yok. Bana gelince bu konuya bakacağım'' dedi.

"HOLLANDA KAMPINA GİDECEK"
Şener, kulüp asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu ve kulüp başkan yardımcısı Necmettin Aytekin ile birlikte bordo-mavili takımın Hollanda'da yaptığı kampı, cuma günü ziyaret edeceğini söyledi.

Hollanda kampında Belçika'nın Standard Liege ve Hollanda'nın SC Heerenveen gibi önemli takımlarla hazırlık maçları yapacaklarını ifade eden Şener, ''Hazırlık maçları sonrasında hocanın istekleri netleşir, ona göre biz de transfere yön veririz. Teorik konuşmayalım, hoca pratiğini de görsün. Hoca belki diyecek 'sol tarafa oyuncu dedim ama gerek yok'. Bilemiyoruz. Bir gidip görelim. Ona göre hareket ederiz'' diye konuştu.

"KARAMAN VE KAZANCIOĞLU'NUN İMZALARI"
Şener, genel sekreterliğe getirdikleri Metin Kazancıoğlu ile sportif direktörlüğe getirdikleri Ünal Karaman'ın Trabzonspor'a fayda sağlayacaklarını düşündüklerini söyledi.

Bu iki ismin göreve başlamasıyla yönetim kurulunun üstündeki yükün de biraz yayılacağını ifade eden Şener, ''Hayırlısı olur. Trabzonspor'a faydası olacağını düşünüyoruz. Bizden sonraki nesillere örnek olur. Amacım o'' dedi.

Trabzonspor'un yıllardır FIFA olsun, Futbol Federasyonu nezdinde olsun hatalar yaptığını ve bu konuda Metin Kazancıoğlu'ndan faydalanacaklarını kaydeden Şener, ''Trabzonspor, çok cezalar ödemiş, mahkemeler kaybetmiş. O konularda artık Metin uğraşacak. Ünal Karaman ise kendini ispat etmiş, artık hocalık yapmayacağını söylemiş, kendini Trabzon'dan hiçbir zaman ayrı görmemiş biri. Transfer konularında olsun, hoca ile ilişkilerde olsun görev alacak. Bu makamlar önemli'' diye konuştu.

"SADRİ ŞENER'DEN BELEDİYE BAŞKANI GÜMRÜKÇÜOĞLU'NA TEŞEKKÜR"
Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, Trabzonspor'a yapılan katkılardan dolayı Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi  Gümrükçüoğlu ile belediye meclis üyelerine teşekkür etti.

Sadri Şener, Gümrükçüoğlu'na gönderdiği teşekkür yazısında, Trabzonspor'u başarıya taşımanın şehrin tüm dinamiklerinin devreye girmesiyle mümkün olacağını belirterek, ''Trabzon Belediye Başkanlığı görevine seçilmenizden bu yana Trabzonspor'a katkı sağlamak için büyük bir özveri ile çalıştığınız kamuoyunca bilinmekte ve takdir edilmektedir. Trabzonspor'u başarıya taşımak şehrin tüm dinamiklerinin devreye girmesiyle mümkündür'' dedi.

Trabzon Belediye Meclisinin son toplantısında aldığı kararların kulüp için hayati önem taşıdığına dikkat çeken Şener, ''Hüseyin Avni Aker Stadı'nın güney tarafında kale arkası tribünündeki
sahanın ticari alan olarak tescil edilmesi, Trabzonspor'un Türkiye Futbol
Federasyonu'na taahhüt ettiği idari bina için arsa tahsis edilmesi, Hüseyin Avni
Aker Stadı'nda yıkılan atış poligonu için arsa tahsis edilmesi kararları şüphesiz
sizinle birlikte sayın belediye meclis üyelerinin de katkıları ile alınmıştır.
Trabzonspor'a büyük destek sağlayacak bu kararlar için şahsınızda tüm Belediye
Meclis üyelerini kutlar, bundan sonraki çalışmalarınızda başarılar dileriz.'' diyerek sözlerini tamamladı

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...