Safina doğru yolda

Kadınlarda 1 numaralı seribaşı Dinara Safina, Britanyalı Anne Keothavong'la kedinin fareyle oynadığı gibi oynadı

25.05.2009 - 14:11

Safina doğru yolda

Fransa Açık Tenis Turnuvası'nda kadınlarda 1 numaralı seribaşı olan geçen yılın finalisti Rus Dinara Safina, ilk turu zorlanmadan geçti. Roland Garros'a ilk kez katılan Britanyalı Anne Keothavong karşısında dişini gösteren Safina 6-0 ve 6-0'lık setlerle sonuca gitti.

Abisi Marat'ın tur atlamasından bir gün sonra korta çıkan Dinara Safina, büyük eleştirileri bitirmek için de bu turnuvaya odaklandı. Hiçbir Grand Slam kazanamamasına rağmen dünyada 1 numara olması kimilerini kızdırıyor. Bu yüzden de Paris'ten zaferle ayrılmak en büyük amacı.

Keothavong 26 yaşında ve ilk kez Roland Garros'ta. Safina için ciddi bir rakip olamadı. Toplam 61 dakika süren maçta 24-4'lük winner üstünlüğü vardı Safina'nın. Keothavong sadece 2 kez servis kırma puanı yakaladı. Ama bunları kullanamadı. Böyle olunca sonuç da kaçınılmazdı.

Fransız Aravane Rezai, Japon Ai Sugiyama önünde 6-3 ve 6-2'lik setlerle galibiyete kolayca gitti. Erkeklerde 10 numaralı seribaşı Rus Nikolay Davydenko, Avusturyalı Stefan Koubek'i 6-2, 6-1 ve 6-4'le 3-0, bir başka Rus Mikhail Youzhny, Lüksemburglı Gilles Müller'i 7-6 (7-2), 6-1 ve 6-4'lük setlerle 3-0 yendi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...