DÜZCE - Turkcell Süper Lig şampiyonu Bursaspor'un teknik direktörü Ertuğrul Sağlam, oyuncu satmak bir yana, mevcutları destekleyecek 4-5 oyuncu almaları gerektiğini söyledi.

Sağlam, Düzce Belediye Başkanı İsmail Bayram'ı makamında ziyaret etti, Avrupa Komşular Bayramı kortej yürüyüşüne katıldı.

Düzce'de büyük ilgiyle karşılanan Sağlam, gazetecilere yaptığı açıklamada, yorucu bir sezon geçirdiklerini belirterek, şunları kaydetti:

''İnsanın emeklerinin karşılığını alması kadar güzel bir duygu yok. Sezon boyunca yaşanan sıkıntı ve yorgunlukları unutabiliyoruz. Ortaya bir başarı çıkardık. Türk futbolunda 27 sene sonra Trabzonspor'dan sonra bir başka Anadolu takımının şampiyonluğunu bütün ülkeye yaşattık, ama bu başarıyı yürüttükten sonra da sırtımıza dağlar kadar yük bindi. Sorumluluklarımız çok fazla arttı. Şampiyonlar Ligi, çok önemli bir görev. Bu görevi layıkıyla yerine getireceğiz. Ailemizin yanındayız, şimdi memleketimdeyim ve çok mutluyum. Onların da büyük katkıları oldu.''

Bursaspor'un gelecek sezon da çok güçlü olması gerektiğini vurgulayan Sağlam, ''Şampiyonlar Ligi'nde gruplarda Türkiye'yi temsil edeceğiz. Bizim kadromuzdan bırakın oyuncu satmayı, onların yanına hem onları destekleyecek 4-5 oyuncu almamız gerekiyor; geçen sezon da satmadık, bu sezon da satmayı düşünmüyoruz. Kadromuza katkı sağlayacak futbolcular için diğer takımlara teklif götürebiliriz'' diye konuştu.