Sağlam: Dramatik şekilde veda ettik

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, ''İyi mücadele etmemize rağmen, çok dramatik bir şekilde tura veda ettik'' dedi.

11.02.2010 - 23:27

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, İstanbul'da oynadıkları ilk maçta alınan 3-0'lık yenilginin, ikinci maçı çok zor hale getirdiğini söyledi.

İstanbul'daki maçın ardından ve Bursa'daki maç öncesi son basın toplantısında, Bursaspor'un kalitesi, oyuncularının yeteneği ve yüreğinin bu turu geçecek yeterlilikte olduğunu söylediğini hatırlatan Sağlam, ''Maça iyi başladık ve aradığımız golü bulduk. İkinci golü bularak devreyi istediğimiz gibi bitirdik. İkinci yarı durumu 3-0 yaparak ilk maçtaki skoru dengeledik. Ancak son 15 dakika hakemin de devreye girmesiyle rakip sahaya giremedik. Hakem Cüneyt Çakır, ikili mücadelelerde taktir haklarını hep Fenerbahçe lehine kullandı. Serbest atışlardan etkili olan ve ilk maçta serbest atıştan 2 gol bulan rakibe bu pozisyonları üretti. Sonuçta İyi mücadele etmemize rağmen çok dramatik bir şekilde tura veda ettik'' dedi.

Konuşmasının son bölümünde iki maçtaki hakemleri eleştiren Sağlam, 'Şimdi soruyorum; ilk maçta bariz golümüzü vermeyen Hüseyin Göçek ve yardımcısı bu maçı seyrettikten sonra ne düşünüyor? Deniz'in elle alıp taşıtığı topa penaltı veremeyen Cüneyt Çakır neler düşünüyor? Bu kadar insanın emeğine yazık değil mi? Ufak gibi görünmesine karşın iki maçtaki hatalar bu takımın milyonlarca dolar kaybetmesine, belki de tarihinde birkaç kez yakalayabileceği başarılara engel oluyor. Kendilerini vicdanlarıyla baş başa bırakıyorum, Fenerbahçe'yi de tebrik ediyorum'' diye konuştu.

Bursaspor'un golcü futbolcusu Turgay Bahadır da maçta çok iyi oynamalarına, turu hak etmelerine rağmen sahadan üzgün ayrıldıklarını ifade etti.

Hakemin yönetiminin sorulması üzerine Turgay, bu konuda konuşmak istemediğini dile getirerek, ''Sonuçta penaltımız verilmedi. Elendiğimiz için üzgünüz'' dedi.

Bu arada, Sercan Yıldırım ile Ozan İpek'in maç sonrası hastaneye kaldırıldığı bildirildi.

Sercan'ın sağ arka ayak adalesindeki sakatlığının nüksettiği, Ozan İpek'in ise kaburgasında kırık olabileceği şüphesiyle hastaneye götürüldüğü öğrenildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...