Sağlam: Kafalarda soru işareti kalmadı

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, NTV Spor'a yaptığı açıklamada, transferin gözde isimlerinden Sercan'ın sözleşmesini uzatmasının kafalardaki soru işaretlerini ortadan kaldırdığını söyledi.

Ntvspor 02.07.2009 - 00:42

İSTANBUL - Bir süredir Fenerbahçe'nin kadrosuna katmak istediği Sercan Yıldırım'ın, kulübü Bursaspor ile sözleşmesini uzatmasının ardından, teknik direktör Ertuğrul Sağlam NTV Spor'a açıklamalarda bulundu.

Ersin Düzen'in sunduğu Spor Gecesi programına telefonla bağlanan Ertuğrul Sağlam, Sercan'ın sözleşme uzatmasının transfer dedikodularına son noktayı koyduğunu ve kafalardaki soru işaretlerini ortadan kaldırdığını söyledi.

Hem Bursaspor cephesinin hem de Sercan'ın çok mutlu olduğunu ifade eden Sağlam, "Sercan'ın Bursaspor'da kalmasını çok istiyorduk, o da 2 yıllık sözleşmesi olmasına rağmen, mukavelesini 1 yıl daha uzattı. Sercan ile yaptığım görüşmede takımda kalmak istediğini söylemişti ve çok mutlu bir şekilde sözleşmesini uzattı. Dolayısıyla önümüzdeki dönem için ortada bir soru işareti kalmadı" dedi.

Bursaspor'un bir başka gözde ismi Volkan Şen'in durumuna da değinen Sağlam, genç futbolcunun takımda kalacağının sinyallerini verdi. Sağlam, "Sercan konusunun yanında hemen hemen aynı durumda olan bir başka futbolcumuz Volkan Şen var. Onun da 2013'e kadar sözleşmesi devam ediyor. Bu kardeşlerimizin performansına dayalı olarak sözleşmelerinde iyileştirmeler yaparak, onları mutlu ve huzurlu bir şekilde bu sezona başlatacağız" diye konuştu.

Yeşil-beyazlı kulübün transfer çalışmaları ile ilgili de bilgi veren Sağlam, "Geçen sezonun ikinci yarısında bizi başarıya taşıyan kadrodan bir tek Mustafa Sarp'ı kaybettik. Mustafa Sarp'ın da ikinci yarıdaki performansına baktığımız zaman, kendisi çok yetenekli ve iyi bir futbolcu olmasına rağmen, kendi kalitesini takımın başarısı doğrultusunda yansıtamadığını görüyoruz. Dolayısıyla baktığımız zaman oyuncu anlamında pek bir kaybımız yok. Bu yüzden transfer anlamında daha rahat adımlar atıyoruz. Fakat ligin geçen sezondan çok daha çekişmeli geçeceğini düşünürsek bizim de kadromuzu takviye etme zorunluluğumuz var. Tespit ettiğimiz eksiklikler doğrultusunda çalışmalarımız sürüyor. Özellikle orta sahaya kişiliğinden, kalitesinden, profesyonelliğinden emin olduğumuz 2 tane yabancı oyuncu almak istiyoruz. Buna ek olarak ilgilendiğimiz gurbetçi gençlerimiz var. 1-2 tane de bu isimlerden takviye yaparsak, Bursaspor taraftarına önümüzdeki sezon çok iyi bir takım izlettireceğimizi düşünüyoruz" dedi.

Takıma forvet takviyesi yapmayı düşünmediklerini de söyleyen teknik direktör Ertuğrul Sağlam, Beşiktaş'ın göndermeyi düşündüğü Zapotocny için de çok beğendiği bir futbolcu olmasına rağmen bir girişimleri olmadığını ifade etti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...