BURSA - Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Ankaragücü maçı sonrası yaptığı açıklamada, özellikle 3 haftalık periyotun kendileri açısından çok önemli olduğunu söyledi.

Ligin başında alacakları sonuçların, performans ve ulaşacakları bölge açısından kimi şeyleri erken düşünmelerini sağlayacağını ifade eden Sağlam, ''Lige iyi başlayıp ilk maçımızı kazandık. Geçen hafta şanssız bir mağlubiyet aldık. Bu hafta puan kaybına kesinlikle tahammül edemeyeceğimiz bir maça çıktık. Geçen sezonunun bir bölümünü de ele aldığımızda, sahamızda kaybetmeyen bir takım hüvviyetine büründük. Bu açıdan maç önemliydi. Ayrıca taraftarları dost iki takımın oynayacağı maç da çok farklı bir olay. Birbirlerine sarılan, birlikte tribüne giden oyuncular aynı bir güzellik oluşturuyor. Bu hava sahaya da yansıyor. Futbolun gerektirdiği sertliğin olmadığı bir maçtı. Açıkçası ben keyif almadım'' dedi.

Sağlam, maçın tek güzel yanının aldıkları galibiyet olduğunu belirterek, ''Futbol adına daha güzel şeyler yapmak istiyoruz. Önümüzdeki haftaya kadar kendimizi düzeltmeliyiz'' diye konuştu.

YAZICI: OLAYLAR BURSASPOR TARAFTARINA YAKIŞMADI
Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı ise, özellikle ilk 20 dakikadan sonra iyi futbol oynadıklarını, ancak taraftarlar arasındaki kavga nedeniyle maçı rahat seyredemediklerini söyledi.

Tribündeki olayların saha içindeki futbola da olumsuz yansıdığını ifade eden Yazıcı, ''Taraftarların maç sırasındaki taşkınlıklarına anlam veremedim. Bu görüntü Bursaspor taraftarına yakışmadı. Rahat maç seyredemedik. Galibiyet sevincini doyasıya yaşayamadık'' dedi.

Yazıcı, bir gazetecinin ''Tribündeki olaylar, bir grup taraftara bedava bilet verildiği için çıkmış, doğru mu'' şeklindeki sorusu üzerine, ''Böyle birşey yok. Biz hiçbir gruba, taraftar topluluğuna bilet vermedik'' dedi.

KARAMAN: KORKTUĞUMUZ BAŞIMIZA GELDİ
Ankaragücü Teknik Direktörü Hikmet Karaman da, Bursaspor karşısında ilk 45 dakikada iyi bir futbol sergilediklerini, ancak ikinci 45 dakika için aynı şeyi söyleyemeceğini belirtti.

Hikmet Karaman, maçın ardından yaptığı açıklamada, maça iyi başladıklarını ve ilk 20 dakikada 2-3 yüzde 100 gol pozisyonundan yararlanamadıklarını kaydetti.

Hafta başından beri Bursaspor'un yan toplardan etkili futboluna karşı önlem almaya çalıştıklarını ifade eden Karaman, ''Özellikle Ömer'in korner atışlarında ön direğe gelerek gol vuruşu yapacağını tahmin ediyorduk. Korktuğumuz başımıza geldi. Ömer'in golüne engel olamadık. İkinci yarıda oyunu riske ettik. İlk 45 dakikada iyiydik ama ikinci yarı için aynı şeyi söyleyemem. Bursaspor'u kutluyorum'' diye konuştu.

Karaman, geçen yılki kadroyu koruyamadıklarını ve istedikleri transferleri gerçekleştiremediklerini dile getirerek, ''Bu hafta içinde eksik bölgelere gerekli takviyeyi yapacağız'' dedi.