Sağlam: Milli Takım ideallerim arasında ama..

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, idealleri arasında A Milli Takımı da çalıştırmak olmasına rağmen şu anda bunun zamanı olmadığını söyledi.

Haberler 17.01.2010 - 16:42

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, oyuncuları baskı altına almamak için, şampiyonluktan söz etmediklerini söyledi.

Sağlam, kendisini en başarılı teknik direktör seçen Denizli Özel Servergazi Liseleri öğrencileri ile biraraya geldi. Okulda gazetecilerin sorularını cevaplayan Sağlam, Bursasporlu futbolcuların transfer döneminde sıkça isimlerinin gündeme geldiğinin belirtilmesi üzerine, ''Demek ki bizim takımda iyi oyuncularımız var ve ülkedeki bir çok takım istiyor. Bu güzel bir haber. Sonucunda bu transfer söylentilerinden etkilenmeden işimizi daha ileriye götürebiliyorsak o bence çok daha önemli. Yoksa başarıyı bir yere getirip ondan sonra durmak, hedefleri büyük olan insanların yapacağı işler değil. İlk devreden daha fazla üretkenlik içerisinde bulunarak bu takımı camianın ve taraftarın yıllardır beklediği Avrupa kupalarına taşımamız gerekiyor'' dedi.

Belediye başkanı ve takımın yöneticileriyle, oyuncu satmama kararı aldıklarını anlatan Sağlam, ''Tabi bunun yanında ekonomik anlamda ilk devre boyunca zaman zaman sıkıntılar yaşadık. Bunu ekstra bir maliyet çıkarmadan giderelim dedik. İçeride bulunan oyuncularımızı ekonomik anlamda biraz daha rahatlatabilirsek, onlardan daha fazla fedakarlık yapmalarını isteyebiliriz diye düşündük. O yüzden kararımız böyle, ama bu tabii ki bir kanun değil. İlerleyen dönemlerde inşallah beklentilerimiz doğrultusunda gelişmelerin olmasını da umuyoruz'' diye konuştu.

BURSASPOR'UN ŞAMPİYONLUK ŞANSI
Sağlam, zirveye oynadıklarını, ancak bugüne kadar şampiyonluktan bahsetmediklerini kaydederek ''Şampiyonluktan bahsedebilmek için bu işin altyapısını çok iyi oluşturabilmek lazım. Ona göre bir yatırım ve planlama içerisinde olmak lazım. Biz bu sezonla ilgili büyük bir başarı ürettik. Ama sezon başında bizim böyle bir hedefimiz yoktu ya da ligi 2. bitirip Şampiyonlar Ligi'ne katılalım diye bir hedefi koymadık, arada kendi içimizde bir bütünlük oluşturduk. Başarıyı tetikleyecek değerleri üretebilmeyi becerdik o da işte bizi buraya taşıdı.

Bundan sonraki dönemde daha kaliteli kadrolarla mücadele edeceğiz. Ligin ilk yarısında yaptığımızı ikinci yarıda daha üst seviyede yapabilirsek bir zirve yarışı içerisinde oluruz. Ama yine camiayı, taraftarı, kendimiz oyuncularımızı baskı altına almamak için şampiyonluktan bahsetmek istemiyoruz. Biz şunu söylüyoruz, sadece üçüncüyüz. Yapmamız gereken iş ilk planda bulunduğumuz yeri korumak, daha sonra da daha yukarıya çıkabilmenin yollarını aramak. Bu da hedefimizi ortaya koyuyor zaten'' ifadelerini kullandı.

MİLLİ TAKIM
Ertuğrul Sağlam, Milli Takım ile ilgili düşüncelerinin sorulması üzerine, ''Bana bir teklif gelmedi zaten. Milli takımın sorumluları, federasyon başkanımız da daha ilk günden beri bu konudaki beklentilerini ortaya koydular. Kariyerli bir yabancıyla anlaşacaklarını söylediler. Hayırlısı olsun. Bizim bundan sonraki yapmamız gereken en hayırlı iş vatanını, ülkesini seven bir spor adamı olarak gelecek antrenöre yapabileceğimiz katkıyı en üst düzeyde yapabilmek. Şu anda Bursaspor'la çok önemli başarının arifesindeyiz. İdeallerim arasında Milli Takım çalıştırmak, o şerefli görevi yapabilmek var. Ama onun zamanının şimdi olmadığını söyledim. Milli Takımın herhangi bir kademesiyle alakalı herhangi bir beklentimin olmadığını söyledim, çok açık ve net bir şekilde. Şu anda enerjimi Bursaspor için harcamak istiyorum'' diyerek sözlerini tamamladı.

Etkinlikte Sağlam'a plaket verildi.

Sayfa Yükleniyor...