Sağlam: Oyuncularım onurlu mücadele etti

Kendi saha ve seyircisi önünde Gaziantepspor ile 2-2 berabere kalarak Avrupa Ligi hedefini mucizelere bırakan Bursaspor'da Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam, futbolcularını onurlu mücadelelerinden dolayı kutladığını söyledi.

24.05.2009 - 23:49

BURSA - Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, ''İki kez öne geçip, iki duran toptan gol yiyerek, 2 puan kaybetmek ve Avrupa Ligi’ne katılma umutlarımızı önümüzdeki seneye bırakmak bizi üzdü'' dedi.

Sağlam, maçın ardından düzenlediği basın toplantısında, sezonun Bursa'da oynayacakları son maçını çok anlamlı gördüklerini, öncelikle taraftarları önünde iyi mücadele ve futbolla sahadan galip ayrılmayı istediklerini söyledi.

Ligin ikinci yarısında ekonomik anlamda kısıtlı imkanlara karşın oyuncularının buna aldırış etmediğini, bunun her türlü övgüye değer olduğunu dile getiren Sağlam, ''İki kez öne geçip, iki duran toptan gol yiyerek, 2 puan kaybetmek ve Avrupa Ligi’ne katılma umutlarımızı önümüzdeki seneye bırakmak bizi üzdü. Oyuncularımı onurlu mücadelelerinden dolayı kutluyorum. Onlar çok düzgün davrandılar. Onurlu insanların yapması gereken mücadeleyi son dakikaya kadar sürdürdüler. Fedakarlıkla durumu bir yere kadar getirebiliyorsunuz. Bu bize gelecek sezon için ders oldu. Bu şartlarda bunu yapabiliyorsak önümüzdeki sezon şartlar daha iyi olursa, çok daha iyi şeyler yapabileceğimiz ortada. Ama fedakarlığı hep bir taraftan beklemek olmaz. Önümüzdeki sezon işimiz çok daha zor olacak. Bu seneki şartlar ve kadro iyileştirilmeli, 3-4 çok kaliteli oyuncu alınmalı. Oyuncularımıza ve taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Gaziantespor çok iyi mücadele etti. Onları da onurlu mücadelelerinden dolayı tebrik ediyorum.'' dedi.

COUCERIO: BERABERLİĞİN ADİL BİR SONUÇ
Gaziantepspor Teknik Direktörü Jose Coucerio ise maçın izleyiciler açısından çok iyi geçtiğini bildirdi.

Maçın fantastik bir atmosferde oynandığını dile getiren Couerio, ''İki takım da maçı kazanmaya çalıştı. İki takım da sahadan galip ayrılabilirdi. Beraberliğin adil bir sonuç olduğunu düşünüyorum. Benim şu anki tek düşüncem ilerisi için iyi bir Gaziantepspor yaratmak. Futbol oynamaya çalıştık ve sonuna kadar da kovaladık'' diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...