Sağlam: Şampiyon olacağız

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, ligi şampiyon olarak bitireceklerini iddia ederek, "Bu sözleri bana futbolcularım ve taraftarlarımız söyletiyor" dedi.

14.04.2010 - 15:09

Sağlam: Şampiyon olacağız

Ertuğrul Sağlam, Özlüce Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında, hafta sonu ligin iyi kadrolarına sahip takımlarından Gaziantepspor ile zorlu bir maç oynayacaklarını, ligdeki bulundukları konum ve şampiyonluk hedefleri doğrultusunda bu karşılaşmada kazanmaktan başka sonuç düşünmeyeceklerini söyledi.

Taraftarlardan Gaziantepspor maçında da her zaman olduğu gibi maçın başlangıç düdüğünden bitiş düdüğüne kadar coşkulu bir destek beklediklerini ifade eden Sağlam, maç sonunda liderliği korumanın sevincini yine taraftarlarıyla doyasıya yaşamak istediklerini dile getirdi.

Sağlam, şu anda ligin zirvesinde olduklarını ve arkalarında bulunan Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş gibi lig için ekonomik anlamda büyük yatırım yapan kulüplerin, Bursaspor'un üstüne çıkmaya çalıştığını belirterek, lig sonunda Trabzonspor'un ardından şampiyon olan ikinci Anadolu takımı olmak istediklerini vurguladı.

Gaziantepspor maçı öncesi cezalı ve sakat oyuncularının bulunmadığına işaret eden Sağlam, diğer takımların 3-5 sakat oyuncularının olduğu dikkate alındığında Bursaspor'un fiziksel anlamda ne kadar üst düzeyde olduğu, antrenman kalitesinin ve futbolcularının profesyonelliği ne kadar benimsediğinin de anlaşılabileceğini belirtti.

Sağlam, bir gazetecinin, Ivan Ergiç'in performansının düştüğünü söylemesi üzerine, "Sezon içinde zaman zaman futbolcularda inişler çıkışlar olabilir. Ben Ergiç'in Gençlerbirliği maçında çok iyi bir performans ortaya koyduğunu düşünüyorum" değerlendirmesinde bulundu.

"İNANDIĞIM İÇİN SÖYLÜYORUM"
Ertuğrul Sağlam, "Gençlerbirliği maçı sonrası, 'Alınan bu 1 puan bize şampiyonluğu getirecektir' şeklinde iddialı bir açıklama yaptınız. Bunu futbolcularınızı ve camiayı motive etmek için mi yoksa gerçekten inandığınız için mi söylediniz?" sorusuna, "Ben bugüne kadar inanmadığım hiçbir şeyi söylememişimdir. Bu sözleri inandığım için söylüyorum. Gençlerbirliği maçının ikinci yarısındaki tempo ve futbol kalitesi bunu bana söyletti. Bursaspor ligi şampiyon olarak bitirecektir. Bunu samimiyetle söylüyorum. Bu iddialı sözleri bana futbolcularım ve taraftarlarımız söyletiyor" yanıtını verdi.

Sağlam, Sercan Yıldırım'ın performansının düştüğüne ilişkin soruya karşılık ise "Ben futbolcularımla ilgili kamuoyu önünde konuşmam. Ama genel anlamda Sercan dahil tüm oyuncularımın performansından memnunum" dedi.

"Bursa'da herkes puan hesapları yaparken matematikçi oldu. Siz hiç hesap yapıyor musunuz?" sorusunu Sağlam, "Ben bu şekilde hiç hesap yapmadım. Şu andaki tek hesabım; '62 puanım var, Gaziantepspor'u yenersem 65 olur, Ankaraspor maçından da gelecek 3 puanla 68 puan' şeklinde. Biz kazandığımız sürece rakiplerin alacağı puanlar ve bu hesapların hiçbir önemi yok" diye cevapladı.

Genç teknik adam, "Sizce şampiyonluk için yeterli puan nedir?" sorusuna, "5 maçı alırsak 77 puana yükseliriz. Onun dışında bir hesabım yok" yanıtın verirken, saha dışı etkenlerin şampiyonluk yarışını etkileyip etkilemeyeceği yönündeki soru üzerine, şunları söyledi:
"Oldukça tehlikeli bir soru. Hakem hataları olur. Hakemler zaman zaman bizim lehimize de aleyhimize de hatalar yaptı. Geçen hafta Gençlerbirliği maçında top rakip oyuncunun eline çarptı. Maç sonu hiç konuşmadık. Daha önce hakemlerle ilgili serzenişte bulunmuştuk, ama bunun bize bir faydası olmadığını gördük."

"ÇOK AVANTAJ SAĞLARIZ, O KADAR"
Ertuğrul Sağlum, bir gazetecinin, "Bu hafta Fenerbahçe yenilirse Bursaspor, Galatasaray maçında Ali Sami Yen Stadı'nda şampiyonluk turu atar mı?" sorusunu, gülerek, "Nasıl olacak? Öyle bir hesap yok. Çok avantaj sağlarız, o kadar" diye yanıtladı.

Sağlam, "Hiç, 'Ara transferde iki oyuncu alsaydım şimdi şampiyonluğu garantilerdim' diye düşünüyor musunuz?" sorusu üzerine ise şöyle konuştu:
"Ara transferde alacağınız oyuncular mevcut oyunculardan daha kaliteli olmak zorunda. Ayrıca maliyet anlamında da yüksek. Biz de oyuncularımızla bu konuyu görüştük. Transfer yapmak yerine bu kaynağı mevcut sıkıntıların giderilmesi için kullanacağımızı söyledik. Aldığımız bu kararın karşılığını şimdi olumlu görüyoruz. Onlar da sorumluluk aldılar. Oyuncularım, performans ve futbol üretkenliği adına ellerinden geleni, hatta fazlasını yaptılar. Bundan sonrası daha iyisini yapabileceklerine inanıyorum. Bu oyuncular sorumluluklarının bilinciyle hareket ederek bu takımı şampiyonlar ligine direkt katılan takım yapacaklar."

Yeni sezon transfer çalışmalarının sorulması üzerine Sağlam, "Evet görüşmelerimiz var, ama şu an için frene basmış durumdayız. Hangi Avrupa kupasında ne şekilde oynayacağımızı bilemediğimiz için transfer politikamızı tam olarak belirlemedik" dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...