Sağlam: Şampiyonluğu hak ediyoruz

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Galatasaray karşısında galibiyeti kaçırdıklarını belirterek, "Bu takım şampiyonluğu hak ettiğini göstermiştir" dedi.

25.04.2010 - 22:50

Sağlam: Şampiyonluğu hak ediyoruz

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Galatasaray karşısında galibiyete yakın ve bunu hak eden tarafın kendileri olduğunu ileri sürdü.

Sağlam, 0-0 biten maçtan sonra düzenlediği basın toplantısında, Ali Sami Yen Stadı'na kazanmak için geldiklerini ifade ederek, ''Bunu başarıp liderliğimizi devam ettirmek istiyorduk. Çok güzel bir karşılaşma oynadığımız için mutluyum. Umarım ki, statta maç izleyenler, televizyonu başında izleyenler büyük keyif almışlardır'' dedi.

Maalesef 3 puanı getirecek golü bulamadıklarını anlatan Sağlam, ''Çok net pozisyonlarımız vardı. Galatasaray'ın da pozisyonları vardı ama galibiyete yakın ve hak eden taraf bizdik. Kazanmak istiyorduk, iki puan kaybının faturası, bize liderliği Fenerbahçe'ye devretmekle döndü. Üzüntülüyüz ama gelecek adına çok umutluyuz. Bunu devam ettirdiğimizde Kayserispor ve Beşiktaş maçlarını kazanacağımızı düşünüyorum. Rakibin de puan kaybını beklemekten başka yapacak bir şeyimiz yok. Rakibin de zorlu maçları var. Bizim yapmamız gereken iş oynayacağımız maçları kazanmak'' şeklinde konuştu.

Sağlam, oyuncularına teşekkür ederek, ''Galatasaray ile Ali Sami Yen Stadı'nda bu kadar pozisyon üretmek iyi takımların yapabileceği bir şeydir. Bursaspor bugünkü oyun kalitesiyle şampiyonluğu sonuna kadar hak ettiğini göstermiştir. Ben bu takımın şampiyon olacağına yürekten inanıyorum'' ifadelerini kullandı.

Hakemlerle ilgili bir yorumda bulunmayacağını anlatan Ertuğrul Sağlam, ''Bir kere konuştum, Fenerbahçe kupa maçından sonra. O maçtan sonra hakemler hakkında konuşmayacağıma kendi kendime söz verdim. Sözümden dönmek istemiyorum'' yanıtını verdi. Israrlı sorular üzerine Sağlam, ''Sonuçta insanın canı yanıyor. 47 yıldır insanlar bir şeyler bekliyor. Bu konuya girmeyelim'' derken, Galatasaray'ın 10 kişi kalmasının ardından hamle yapma hazırlığı içinde oldukları sırada hakem Bünyamin Gezer'in dengeyi kurduğunu iddia etti.

Bursasporlu oyuncu Bekir Ozan Has ise futbolseverlere keyifli güzel bir maç izlettirdiklerini anlatarak, ''Buraya gelirken 1 puanı yeterli görmemiştik. 3 puanla döneceğimize çok inanmıştık. İnanılmaz goller kaçırdık. Bizim pozisyonlarımız daha netti. Futbolda olmayınca olmuyor, biz sonuna kadar bu mücadeleden kopmayacağız. Artık Fenerbahçe'nin puan kaybını bekleyeceğiz. Lig şampiyonu olmak istiyoruz, bunun için sonuna kadar çalışacağız'' ifadelerini kullandı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...