Sağlam: Şampiyonluk kolay değil

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, "Takımda ciddi bir heyecan var ve bu heyecanı sezon sonuna kadar götürmek istiyoruz. Şampiyonluk çok kolay bir hadise değildir." dedi.

Haberler 17.12.2009 - 11:46

Sağlam: Şampiyonluk kolay değil

İNEGÖL - Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, bugün Beşiktaş ile karşı karşıya geleceklerini belirterek, alacakları bir galibiyetin kendilerini lider yapabileceğini bildirdi.

Sağlam, İnegöl Eğitim Sevenler Derneği ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün Zeki Konukoğlu Anadolu Öğretmen Lisesinde ortaklaşa düzenlediği ''Futbolun Toplum Hayatındaki Yeri'' konulu seminerde, toplumun spora izleyici olarak ilgi duyduğunu, spor yapmadığını belirtti.

Kendisinin futbolcu iken üniversite eğitimini geri plana atmadığını dile getiren Sağlam, ''Yüksek lisansımı da 19 Mayıs Üniversitesi'nde tamamladım. Şimdilerde gençler futbola başladıkları zaman eğitimi ikinci plana atıyorlar. Aileler, bu konuda çocuklarını ne yazık ki yönlendirmiyorlar'' dedi.

Sağlam'ın çocuk ve gençlerin spor yapmaları ve eğitimini de mutlaka en iyi şekilde tamamlamaları konusunda tavsiyelerinin ardından soru-cevap bölümüne geçildi.

'MİLLİ TAKIMI ŞU AN DÜŞÜNMÜYORUM'
Bursaspor'da mutlu olduğunu ifade eden Sağlam, ''Milli Takım'ı şu an düşünmüyorum. Kulübümle 2 yıllık bir sözleşmem var. Milli Takım'da yer almayı herkes ister, ama şu an için değil. İleride belki olabilir, ama şu an için düşünmüyorum'' diye konuştu.

''Hem Milli Takım hem Bursaspor olamaz mı?'' şeklindeki soruyu ise Sağlam, ''İki takımı çalıştırma anlayışını kabul etmiyorum. Bir takımı çalıştırıyorsanız sadece ona odaklanmalısınız. Ben hem Milli Takım hem de kulüp takımını çalıştırma anlayışını kabul etmiyorum'' şeklinde yanıtladı.

Bursaspor'un şampiyonluğunun konuşulmasının hoş olduğunu, ama 2 maç kazanıldığında şampiyonluktan bahsedilmesinin doğru olmadığını ifade eden Sağlam, ''Geçen sezonu 6. sırada tamamladık. Bizim hedefimiz sürekliliği sağlamak. Onun için de bu sezon geçen yılki başarıyı korumayı hatta üstünde olmayı hedefliyoruz. Şu an için iyi durumdayız. Cuma günü Beşiktaş ile karşı karşıya geleceğiz. Alacağımız bir galibiyet bizi ilk yarıda lider de yapabilir. Şu an takımda ciddi bir heyecan var ve bu heyecanı sezon sonuna kadar götürmek istiyoruz. Şampiyonluk çok kolay bir hadise değildir. Şampiyon olmak için kent olarak birlikte olmanız gerekir. Plan, program ve yapılanma ile alakalı bir durumdur. Şu an şampiyonluk konuşmak, takım ve taraftar üzerinde bir baskıya sebep olabilir.''diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...