Sağlam: UEFA Kupası ümitlerimiz yeşerecek

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, 2-0 kazandıkları Ankaragücü maçına ilişkin olarak, Galatasaray-Fenerbahçe derbisinden sonra UEFA Kupası’na katılma yolunda ümitlerinin biraz daha yeşereceğini belirtti.

11.04.2009 - 17:53

İSTANBUL - Sağlam, maçın ardından düzenlediği basın toplantısında, karşılaşmada iyi mücadele ettiklerini, ancak her iki takımın da havanın sıcak olması nedeniyle futbol adına sahaya fazla bir güzellik yansıtamadığını söyledi.Ankaragücü'ne bundan sonraki maçlarda ve kümede kalma mücadelesinde başarılar dileyen Sağlam, ''Bugünkü maçta hiçbir şartın, hiçbir durumun ve hiçbir skorun iki takım arasındaki dostluğu etkilemeyeceğini gördük. Maçı biz kazandık ama Ankaragücü de sahadan 3 puanla ayrılabilirdi. Bu arada bu dostluğa dil uzatanlara, sporun  gerçek anlamına uygun, bu tür dostluklar kurmalarını tavsiye ediyorum.Üzerimizde yer alan Trabzonspor, Galatasaray ve Fenerbahçe'nin maçları var. Bu maçlar bize belki 3'er belki de 2'şer puan avantaj sağlayacak. Fenerbahçe ve Galatasaray arasında yapılacak maçın ardından UEFA Kupası'na katılma yolunda ümitlerimiz biraz daha yeşerecek'' dedi.

ANKARAGÜCÜ CEPHESİ
Ankaragücü Teknik Direktörü Hikmet Karaman ise Bursaspor'un haklı bir galibiyet aldığını söyledi.İlk yarıda Bursaspor'un daha üstün bir oyun sergilediğini, pozisyonlar ürettiğini belirten Karaman, ''Bursaspor, ilk yarıyı galip bitirebilirdi. İkinci yarıda ise gol yediğimiz ana kadar biz oyunu dengeledik. Kaçırdığımız mutlak gol pozisyonunun ardından kalemizde golü gördük. Bursaspor haklı bir galibiyet aldı. Bundan sonra içeride oynayacağımız tüm maçları kazanıp, 3 deplasman maçının birinden de 3 puan alarak ligde kalmaya çalışacağız'' diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...