Ankara deplasmanında da galip gelen Bursaspor’da, gelecek hafta Ankaragücü ile oynayacakları maçı kazanmaları halinde çok farklı şeyleri konuşan bir takım haline geleceklerini dile getiren Sağlam ''Hedeflerimiz de değişecek. Oyuncularımla yaptığım konuşmada bu takımın nereye gideceğine siz karar vereceksiniz dedim. Oyuncularım da üst sıraları düşündüler. Ona göre oynadık. Lig fikstürü bize umut veriyor. İki golü attıktan sonra biraz daha akıllı paslar verseydik daha iyi olabilirdi. Ankaraspor gibi başında çok iyi bir antrenörü olan ve iyi bir ekibe sahip takımı deplasmanda yenmek bizim adımıza sevindirici. Oyuncularıma ve iyi bir karşılaşma yöneten hakeme teşekkür ederim.'' açıklamasında bulundu.

Ankaraspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, ligin ikinci yarısındaki sıkıntılı seriyi bitirmek amacıyla Bursaspor karşısında maça istekli başladıklarını, ancak kazanamadıklarını söyledi.

Maçtan sonra düzenlediği basın toplantısında, golü yedikleri dakikaya kadar arzulu oynadıklarını belirten Kocaman, ''Topu kaleye bir türlü sokamadık. Sezonun ikinci yarısında yaşadığımız olumsuzluklar tekrar ortaya çıktı. Geriden gelerek eşitlemeye çalıştık. Rakibimiz çok açık vermedi'' dedi.

Ligin ikinci yarısındaki kötü gidişin sadece ekonomik nedenlerle açıklanamayacağını ifade eden Kocaman, ''Motivasyonumuz düşmüştü. Takım sporlarında parçalanınca toparlamak ve doğrultmak zor oluyor. Bugün bu durumu bir kez daha gördük'' diye konuştu.Deneyimli teknik adam, ''İstifa etmeyi düşünüyor musunuz'' sorusuna, ''Benim kafamda şu an için böyle bir düşünce yok. Ama tabii ki yönetim ne düşünür bilemem. Sadece bana bağlı bir durum değil'' yanıtını verdi.