Sağlam: Zevkli bir maç oldu

Denizlispor'u deplasmanda 3-2 yenen Bursaspor'da teknik direktör Ertuğrul Sağlam, bol pozisyonlu ve zevkli bir maç olduğunu söyledi.

18.10.2009 - 02:03

İSTANBUL - Turkcell Süper Lig'de Denizlispor deplasmanından 3 puanla dönen Bursaspor'da yüzler gülüyor.

Teknik direktörü Ertuğrul Sağlam maç sonrası düzenlediği basın toplantısında, oyuncularının mücadelesinin takdir edilecek düzeyde olduğunu söyledi.

Sağlam, ''Rakibimiz içinde bulunduğu durumdan dolayı taraftarının önünde mutlak 3 puan alıp ligde bir çıkışa geçmek istiyordu. Diğer taraftan bizim için ligin zirvesinden kopmama, yalakalamaya çalıştığımız, kovaladığımız Galatasaray'dan uzaklaşmama adına önemli bir maçtı. Galatasaray'ın önümüzdeki hafta Fenerbahçe ile bir karşılaşması var. Dolayısıyla bizim için çok önemli bir karşılaşmaydı'' dedi.

Denizlispor'a iki gol pozisyonu dışında pozisyon vermediklerini belirten Sağlam, ''İkinci golde Ömer'e çarpan topun hiç ulaşılamayacak bir yere gitmesi bizim adımıza talihsizlikti. Fakat oyuncularımızın özellikle maçın başında geriye düşüp ondan sonra bu olumsuzluğu geri çevirmeleri skorda değişiklik sağlamaları, daha sonra öne geçme çabaları, 2-1'den sonra çok şanssız yediğimiz golden sonra pozisyon üretip kaça asılıp karşılaşmayı önde bitirme çabaları takdir edilecek olaylar. Bizim için iyi bir oyun oldu. Çok pozisyon ürettik. İyi de mücadele ettiğimizi düşünüyorum. Sonuçta uzun yıllardır kazanadığımız bir deplasman olan Denizli'de bu sene Bursaspor olarak ligde ilkleri yapmaya devam ediyoruz. Bundan sonra yapacağımız ilk ve en önemli iş İstanbul Belediyespor karşılaşmasını kazanıp ligin tamamen üst sıralarında kendimize bir yer edinmek. Bununla beraber önümüzdeki hafta alacağımız üç puanla artık Bursa şehrinin de harekete geçeceğini düşünüyorum'' şeklinde konuştu.

Güzel bir karşılaşma olduğunu söyleyen Sağlam, ''İzleyenler zevk aldı diye düşünüyorum. Heyecan son dakikaya kadar devam etti. Diyarbakırspor karşılaşmasıyla beraber en fazla pozisyon ürettiğimiz bir karşılaşma oldu. Gerçi üç golden daha fazlasına muvaffak olamadık ama pozisyon zenginliği açısından çok pozisyonumuz vardı. Maçtan sonra bizi alkışlayan Denizlisporlu taraftarlara teşekkür ediyorum. Bu anlayışlarının karşılığını mutlaka alacaklardır'' ifadelerini kullandı.

DENİZLİSPOR CEPHESİ
Denizlispor Teknik Direktörü Nurullah Sağlam ise, bireysel hatalardan dolayı mağlup olduklarını söyledi.

Nurullah Sağlam maçtan sonra düzenlediği basın toplantısında, Bursaspor maçının uzun zamandır kazanma arzusuyla hazırlandıkları bir müsabaka olduğunu belirterek, ''Oyunun ilk bölümünde gerçekten sistemini oturtmuş, çok net pozisyonlar yapabilen bir takıma karşı gerekli tedbirleri alma düşüncesinde oynadık ve bunda da başarılı olduk'' dedi.

İlk golü kendilerinin bulduğunu hatırlatan Sağlam, ''Tabii özellikle ilk yarının son dakikalarında yaptığımız bireysel hata, bizim içeriye, soyunma odasına üst düzey moralle girmemiz gerekirken, tam tersine Bursaspor'un moralinin üst düzey, bizim moralimizin daha aşağı girmemizi sağladı. Tabii ikinci yarıda yine oyunun belli bir döneminden sonra yapmış olduğumuz bir net hata yine sıkıntılı bir süreç yaşamamıza neden oldu. O bölüm içerisinde golü de bulmamıza rağmen özellikle oyunun son dakikalarında karambol topundan bir gol daha yedik ve mağlup ayrıldık. Üzgünüz ama dediğim gibi bireysel hatalardan dolayı bu haldeyiz. En kısa zamanda toparlanabileceğiz, gücümüzün farkında ve bilincindeyiz'' diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...