İlişkili Haberler

Dinamo Kiev maçı sonrası hakemi eleştiren Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, "Bu skoru haketmedik" dedi. 

"Turu geçmeyi düşenen bir takım olarak böyle bir geceyi yaşamak bizi çok üzdü." diyen Şenol Güneş, "Arzumuz, hedefimiz 1 yıllık emeğin karşılığı olarak turu geçmekti. Bu takımla İstanbul'da oynadığımız maçta Alman hakem Talisca'nın bariz penaltı pozisyonu çalmadı. Burada böyle. Bu skorun ortaya çıkması bizim dışımızda kaynaklandı. 2. golde başlayan anormal hatalı bir karar. Beck'in yaptığı bir hata yok. Başkasının yaptığı bir hata yüzünden atıldı. Böyle bir geceyi yaşamak bizi çok üzdü. Ama Aboubakar'ın yapmaması lazımdı. Futbola yorum yapmayı doğru bulmuyorum. Bu skoru haketmedik. Rakip galibiyeti haketti; ama nasıl hakkettiği konfusunda yorum yapmak istemiyorum. Sözün bittiği yerde konuşmama hakkımı kullanıyorum. Burada kabus gibi bir gece yaşandı. Pozisyonları geri getiremiyoruz. Burada olmayan bir kişi hakkında konuşmak istemiyorum. Kararlarına bir şey söyleyip ceza almak istemiyorum" dedi. 

"SORUMLUSU BENİM" 

"Maç içinde de sakin kalmalıydık." özeleştirisinde bulunan Güneş, "Ancak öyle bir şok oldu ki; bir gol yedik ve arkasından kırmızı kart geldi. Buraya gelinceye kadar çok büyük emek verdik. Burada farklı mağlubuyetin kabul edilir tarafı yok. Ne olursa olsun, Beck atıldığında da mücadeleye devam etmeliydik. Sonra goller yedik. İlk yarıda maç kopmuştu. Tecrübe kazanmak gerekiyor. Burada başarısızlık ve kötü sonuç var. Sorumlusu benim. Oyuncularımı eleştirmem. Oyuncuların hata yaparak takımı eksik bırakması varsa onu düzeltmek gerek. Burada bizim de yaptığımız yanlış varsa eleştirilecek. Diğer konular bizi aşar. Ama bu maçın irdelenmesi lazım. Dinamo Kiev'e karşı Benfica ve Napoli'ye verilen penaltıları görürseniz ve irdelerseniz çok başka yerlere gider" ifadelerini kullandı. 

Futbolun hatalar oyunu olduğunu kaydeden Şenol Güneş, "Hatayı az yapmak lazım. Hatayı biz de rakip de yapabilir. Bu skoru yaratan oyun kalitesi değildi. Bu maçın iyi irdelenmesi, sadece saha içi değil de, diğer tarafların da irdelenmesinde yarar var. Diğer faktörlerdi ve onları aşmak için çok çalışacağız. Yapacağımız şey bu." diye konuştu.

Ukraynalı bir gazetecinin "Türk taraftarlar burada çok iyi bir şekilde davranmadılar, basın mensuplarına karşı provakatif hareketlerde bulundular. Onlardan utandınız mı?" sorusuna tepki gösteren Güneş, "Ben tribüne bakmadım. Gördüğüm bir şey yok. Bizim olmayan penaltı pozisyonunu gördüm. Bütün hakemler de gördü. Ama yanlış karar verdi. Arkamda gözüm yok. Sahaya bakıyorum. Ama siz tribünden sahaya bakarken orayı izliyorsunuz. Sahadaki utanılır durumu yazabilir misiniz?" tepkisini gösterdi.

KİEV'DE BEŞİKTAŞ TARAFTARINA SALDIRI