Şahbaz'dan Youla'ya tepki

Eskişehirspor Yönetim Kurulu Üyesi Erdal Şahbaz, Gineli futbolcu Souleymane Youla'nın yönetim kurulu kararıyla süresiz kadro dışı bırakılmasına ilişkin, ''Futbolcu kim olursa olsun, adı ne olursa olsun, onun davranışı bizim takımımızda olacak bir şey değil'' dedi.

Haberler 22.12.2009 - 16:11

Şahbaz, Kütahya'da katıldığı bir toplantı sonrası yaptığı açıklamada, Turkcell Süper Lig'in ilk devresinin sona erdiğini anımsatarak, Ziraat Türkiye Kupası'nda deplasmanda oynanacak Antalyaspor maçı dolayısıyla takımın bu kentte hazırlıklarını sürdürdüğünü bildirdi.

Youla'nın, Antalyaspor maçına hazırlanan takımın kampına katılmayacağını belirttiğini ifade eden Şahbaz, ''Youla'nın kampa katılmaması durumu söz konusu. Başkanımız, teknik direktörümüz ve menajerleri kendisiyle görüştü, yönetim kurulu olarak ihtarımızı çektik. Ancak programı olduğunu ve kampa katılmayacağını söyledi. Dolayısıyla bir disiplinsizlik örneği gösterdi. Futbolcu kim olursa olsun, adı ne olursa olsun, onun davranışı bizim takımımızda olacak bir şey değil. Her futbolcumuz takımla birlikte hareket etmek zorundadır. Biz de yönetim kurulu kararıyla Youla'yı süresiz kadro dışı bıraktık'' diye konuştu.

Şahbaz ara transfer döneminde orta saha ve forvet mevkilerinde takımı güçlendirmek için transfer girişimlerinin devam ettiğini sözlerine ekledi.

Sayfa Yükleniyor...