Sakaryaspor'a haciz geldi

Sakaryaspor Kulübü’ne hacze gelen avukatlar, 10 saat süren tartışmanın ardından eli boş döndü.

31.03.2010 - 12:55

Sakaryaspor Kulübü için ürettikleri formalardan kaynaklanan alacaklarını tahsil edemedikleri gerekçesiyle icra takibi başlatan bir firmanın avukatları, hacze geldikleri kulüpten, saatler süren tartışmanın ardından eli boş döndü.

Sakaryaspor Store'de taraftarlara satılması amacıyla bir firmaya ürettirilen 10 bin 500 formanın bedeli ödenmediği gerekçesiyle firma avukatları, Adapazarı Nikah Sarayı'ndaki kulüp binasına akşam üzeri polis eşliğinde hacze geldi.

Çevik kuvvet ekipleri, bina çevresinde geniş güvenlik önlemleri aldı. Kulüp yöneticileri ise avukatlara daha önce 37 bin liralık 1 Nisan tarihli ön ödeme senedi verildiği ve ödeme günü gelmediği gerekçesiyle haciz işlemine karşı çıktı.

Firma avukatları uzun süren tartışmaların ardından bazı bilgisayarlara el koyarak kamyonete yükletti. Ancak, kulüp yöneticilerinin karşı çıkması ve uzlaşma sağlanamaması üzerine avukatlar, 10 saati bulan tartışmanın ardından haciz işlemini tamamlayamadan gece geç saatlerde kulüpten ayrıldı.

Firma avukatı Esennur Ezgi, gazetecilere yaptığı açıklamada, faiz ve diğer masraflarla birlikte 240 bin lirayı bulan alacağı tahsil etmek istediklerini söyledi.

Hacizli formaların Sakaryaspor Store'da satışa sunulduğunu öne süren Ezgi, ''Bunun bilgisini aldık ve hacze geldik. Fakat bizi aşırı derecede zorluyorlar. Hakaretler, saygısız hareketler sergiliyorlar. Çilingirimiz tehdit edildi ve gönderildi. Yeni gelen çilingiri de içeri sokmadan gönderiyorlar. Yediemine nakliye için çağırdığımız şoförü tehdit edip gönderdiler. Her yerde ışık yanıyor, elektriğimizi kestiler. Bundan önce anlaşma yapıldığı söylenmiş, ancak kesinlikle anlaşmadık. Herhangi bir anlaşma zemini yok. 240 bin liraya yakın alacağımız var. Çözülecek durumda değil. Şirketimizin ayrıca 26 bin 250 liralık günü gelmemiş alacağı var'' dedi.

Alacakların ödenmesi için 1 yıl beklediklerini kaydeden Ezgi, ''Yeterince beklenilmiş. Alacağımızın en az yarısı ödenip, şahsi kefalet olursa anlaşma olabilir'' diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...