Salah, Dünya Kupası'nı kaçırabilir

Liverpool'un teknik direktörü Jürgen Kloop,Muhammed Salah'ın sakatlığına ilişkin açıklamalarda bulundu. Mısır basını da Ramos'un milli takımın yıldızı Salah'ı sakatlamasına tepki gösterdi.

Anadolu Ajansı 27.05.2018 - 09:23 | Son Güncelleme : 27.05.2018 - 12:00

muhammed-salah.jpg

Liverpool'un teknik direktörü Jürgen Kloop, Real Madrid'e 3-1 kaybettikleri UEFA Şampiyonlar Ligi finalinin ilk yarısında oyundan çıkmak zorunda kalan yıldız oyuncu Muhammed Salah'ın sakatlığının ciddi olduğunu belirtti.

Ukrayna'nın başkenti Kiev'deki maçın ardından düzenlenen basın toplantısında Mısırlı futbolcu Salah'ın sağlık durumuna ilişkin bilgi veren Klopp, "Maç sonunda hastaneye gitti ve omzunun röntgeni çekildi. Durum iyi gözükmüyor." ifadesini kullandı.

Mısırlı oyuncunun sakatlığının ciddi olabileceğini vurgulayan Alman çalıştırıcı, "FIFA Dünya Kupası'nı kaçırabilir. Omzunda ciddi bir sorun var. Gerçekten inanılmaz bir durum." değerlendirmesinde bulundu. 

MISIR BASINI TEPKİLİ

Ülke basını, Salah'ın 2018 Dünya Kupası'nda mücadele edecek Mısır Milli Takımı için önemine dikkat çekerken, Ramos tepkilerin odak noktasıydı.

Hissedilen üzüntü ve öfke "Kasap Ramos Salah'ın omzunu çıkardı", "Salah'ın omzu Mısırlıların kalbini söktü" gibi başlıklarla manşetlerde yer buldu.

Karşılaşma sırasında Real Madridli Sergio Ramos ile girdiği ikili mücadelenin ardından sakatlanan Salah, gözyaşları içinde 31. dakikada yerini Adam Lallana'ya bırakmıştı.

Sayfa Yükleniyor...