Sami Yen'de eski açığın üstü kapandı

Ali Sami Yen stadında eski açık tribününün üstü, Galatasaraylı Yönetici ve İş Adamları Derneği (GSYİAD) tarafından kapatıldı.

11.09.2009 - 17:55

Galatasaray'ın iç saha maçlarını yaptığı Ali Sami Yen Stadı'nın eski açık tribününde, sarı-kırmızılı taraftarlara ayrılan bölümün üstü kapatıldı.1905 Galatasaraylı Yönetici ve İş Adamları Derneği (GSYİAD) tarafından yapımı gerçekleştirilen yenileme çalışmalarıyla, kombine biletleri daha önce tükenen eski açık tribünde maçları takip edecek Galatasaraylı taraftarlar, takımlarının 2009-2010 sezonunda yapacağı maçları daha rahat bir şekilde izleyebilecek.

GSYİAD Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Sarıkaya, Ali Sami Yen Stadı'nda basın mensuplarının sorularını yanıtlarken, çalışmaları etap etap gerçekleştirdiklerini belirterek, ''Misafir taraftarların bulunduğu tribünün üstünü de 1 ay içinde kapatacağız. Hava muhalefeti yüzünden buradaki çalışmada biraz gerideyiz. Bunun yanında, Florya'da Futbol Akademisi için hizmet binası yapıyoruz. Bu yapıyı 1 ay içinde tamamlayacağız'' dedi. Stadın hizmet süresi bittiğinde, mevcut yapıları Florya'da kullanacaklarını kaydeden İsmail Sarıkaya, ''Çalışmaların iyi bir maliyeti oldu. Bu çalışma 45 gün sürdü. Üstün inşaat teknolojisi kullanıldı. Ayrıca yaptığımız bölümlere reklam aldık. Bu reklam gelirlerini de kulübe bırakıyoruz'' diye konuştu.

Başkan Sarıkaya, yarınki derbi maçta, tribünde Beşiktaşlı taraftarların yer alacağı bölümün üstünün henüz kapatılmadığı yönünde çıkan haberlere değinerek,''Burayı hava muhalefetinden dolayı istediğimiz sürede tamamlayamadık. Çalışmaları etap etap planladık. Birinci etabın ardından, bu bölümde çalışmalarımızı yapacağız ve 16 Ekim'e kadar burası da tamamlanmış olacak. Misafir tribünündeki bölümde direkler için ön çalışma yapıldı, ancak henüz buradaki çalışmayı bitiremedik'' açıklamasını yaptı.

Bu arada, Ali Sami Yen Stadı'nda eski açık tribünün yanı sıra yeni açık tribünün alt bölümündeki locaların yapımı da sürüyor. Locaların büyük bölümünün tamamlandığı belirtildi. Öte yandan Galatasaraylı taraftarların, Beşiktaş ile oynanacak derbi karşılaşması için özel pankartlar hazırladıkları öğrenildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...